$
בורסת ת"א

וול סטריט סיימה את חודש אפריל בירידות; מניית אפל ירדה ב-3.1%

נאסד"ק ירד ב-0.7%, S&P 500 השיל 0.4% ודאו ג'ונס איבד 0.1%; בסיכום חודשי דאו ג'ונס נשאר כמעט ללא שינוי, עלה ב-0.01%, נאסד"ק ירד ב-1.5% ו-S&P 500 איבד 0.8%; מיקרוסופט תשקיע ביוזמה משותפת עם בארנס אנד נובל שמנייתה זינקה ב-51.8%

שהם לוי 23:0630.04.12

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל היום (ב') במגמה שלילית על רקע נתוני מאקרו חלשים וירידות שנרשמו בבורסות אירופה על רקע כניסתה של ספרד למיתון באופן רשמי.

 

מניות במרכז

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

בסיכום חודשי דאו ג'ונס נשאר כמעט ללא שינוי, עלה ב-0.01%; נאסד"ק ירד ב-1.5% ו-S&P 500 איבד 0.8%.

 

מצבה של ספרד מוסיף להידרדר אחרי שבסוף השבוע האחרון דיווחה הממשלה במדינה כי שיעור האבטלה הגיע ל-25%. היום עלה מנתונים רשמיים כי הכלכלה הספרדית התכווצה ב-0.3%  ברבעון הראשון של 2012 לאחר שהתכווצה גם ברבעון הרביעי של 2011, כלומר הכלכלה נכנסה רשמית למיתון לראשונה מאז 2009, כך עולה מנתונים ראשוניים שפרסמה לשכת הסטטיסטיקה של המדינה. ברבעון הרביעי של השנה שעברה נפל התמ"ג ב-0.3% לעומת הרבעון השלישי.

 

השבוע הקרוב עמוס בפרסומי מאקרו, בעיקר נתונים על התעשיה בארה"ב ובעולם. לקראת סוף השבוע יפורסמו גם נתונים חשובים על שוק התעסוקה האמריקאי, שהדאיג קצת לאחרונה.

 

מאקרו

 

הצריכה הפרטית, המהווה 70% מהכלכלה האמריקאית, עלתה ב-0.3% במרץ, זאת לאחר שחודש קודם לכן זינקה ב-0.9%. עם זאת התוצאות היו מעט נמוכות מהתחזיות, שציפו לעלייה של 0.4%.

 

במקביל פורסם כי ההכנסה הפרטית עלתה ב-0.4% - השיעור הגבוה ביותר מזה שלושה חודשים.

 

מדד מנהלי הרכש של שיקגו ירד באפריל ל-56.2 נקודות בהשוואה ל-63.3 נקודות במרץ – שפל של 29 חודשים. למרות שהמדד עדיין מעל 50, מה שמצביע על צמיחה, כלכלנים צפו לקריאה של 60.8 נקודות.  

 

מניות במרכז

 

קומברס טכנולוג'י הצהירה היום באופן רשמי שתיישם את תוכניתה להתפצל לשתי חברות שיכללו את קומברס טכנולוג'י וקומברס אינק. החברה הודיעה שתמנה את פיליפ טארטוול שכיהן בעבר כמנכ"ל היפרקום למנכ"ל קומברס אינק.

 

מיקרוסופט פותחת חזית חדשה מול אמזון ואפל: ענקית התוכנה תשקיע 300 מיליון דולר ביוזמה משותפת עם ענקית הספרים בארנס אנד נובל, מפתחת קורא הספרים הדיגיטליים נוק והטאבלט נוק קולור.

 

מדד דאו ג'ונס צפוי לעבור שינוי מקיף מבחינת החברות הנסחרות בו, בעוד שענקיות הטכנולוגיה אפל וגוגל

מחדדות את הטיעונים שלהן להצטרפות למדד, שעוקב אחר 30 החברות המובילות, על חשבונן של חברות מהתעשייה הישנה כמו אלקואה, כך מדווח המגזין בארונ'ס.

 

חברת קוקה קולה נמצאת במו"מ לרכישת חברת מונסטר בברג' (Monster Beverage), צעד שעשוי להגדיל את נוכחותה של חברת המשקאות הקלים הגדולה בעולם בשוק משקאות האנרגיה, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל" לפי מקורות הבקיאים בעניין.

 

הקינדל פייר, הטאבלט הזול של אמזון, הפך בסוף חודש פברואר לטאבלט האנדרואיד הנמכר ביותר, והחזיק בנתח שוק של 54% בקטגוריה זו. הצלחתו של הקינדל פייר באה על חשבון המוביל הקודם, הסמסונג גלקסי טאב, שהחזיק בנתח שוק של 23% בסוף דצמבר 2011 וירד בסוף פברואר ל-15% בלבד.

 

במספר ערים בארצות הברית בחנו המחוקקים בשבוע האחרון  הסכמים שונים של רשת הקמעונות וול מארט, זאת בעקבות חשיפת שערוריית שוחד שבמרכזה החברה הבת המקסיקנית שלה. "בין לילה השתנתה האווירה במובן של האסטרטגיה של וול מארט בערים הגדולות, וביכולת לשכנע את הפוליטיקאים המקומיים", אומר דוריאן וורן, מרצה למדעי המדינה באוניברסיטת קולומביה.

מה דעתך על מניית פלוריסטם (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המשקיעים במניית פרוטליקס ממתינים בדריכות רבה בימים האחרונים בציפייה להחלטת מנהל התרופות והמזון האמריקאי בעניין האישור לתרופת הגושה.

 

פלוריסטם הישראלית הנסחרת גם בנאסד"ק דיווחה היום  כי אושר לה מענק בהיקף של 3.1 מיליון דולר (11.8 מיליון שקל) מהמדען הראשי במשרד התמ"ת. המענק יופנה להשתתפות בהוצאות מחקר ופיתוח של החברה בין מרץ לדצמבר השנה.

 

ביוליין אר.אקס הנסחרת בנאסד"ק הודיעה אתמול על קבלת אישור ממשרד הפטנטים האמריקאי (USPTO) להארכת פטנט בכ-5 שנים לשימוש בהתקן BL-1040) BCM) המונע שינויים פתולוגיים בלב לאחר אוטם שריר הלב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x