$
בורסת ת"א

אלספק מתקנת את הצעת הרכש בעקבות הזינוק במניית החברה

החברה נאלצה להעלות את ההצעה ל-3.8 שקלים למניה לעומת 3.37 שקלים למניה לפני כשלושה שבועות

ניר צליק 18:4917.04.12

לפני כשלושה שבועות פרסמה אלספק, העוסקת בפיתוח מוצרים לשיפור זרם חשמל ולחיסכון באנרגיה, הצעת רכש לכ-5% ממניות החברה במחיר של כ-3.37 שקלים למניה. בעקבות הצעת הרכש זינק מחיר המניה, וכעת, בעקבות העלייה במחיר, נאלצה אלספק להעלות את ההצעה ל-3.8 שקלים לכל מניה, כמו גם לדחות את התהליך ל-4 במאי.

 

הצעת הרכש הוגשה על ידי יורם הררי וסקיי השקעות, המחזיקים בכ-31.5% ו-14.6% ממניות החברה בהתאמה. הררי עצמו מכהן כמנכ"ל החברה.

 

לפני כשנה הוגש נגד שלושה מעובדי החברה כתב אישום על שימוש במידע פנים, על ידי רשות ני"ע. עפ"י כתב האישום, הנאשמים ניצלו מידע פנים של חברת אלספק שהגיע לידיהם לפיו בתחילת אפריל 2009 עמדה החברה בפני חתימה על עסקה עם חברות בספרד בשווי של למעלה מ-6 מיליון יורו. הנאשמים רכשו מניות של חברת אלספק במטרה להרוויח מעליית שער המניה אחרי פרסום המידע.

 

כתב האישום מייחס לאפרים קדץ, סמנכ"ל שיווק ומכירות באלספק, שימוש במידע פנים כאיש פנים על דרך של מתן הוראות רכישה ורכישה בפועל של מניות בשווי של כ-69 אלף שקל. בנוסף, על פי כתב האישום העביר קדץ את מידע הפנים למכר שעשה אף הוא שימוש במידע הפנים. 

 

לאייל עדן, מנהל מחלקת הנדסה באלספק, מייחס כתב האישום שימוש במידע פנים כאיש פנים על דרך של מתן 26 הוראות רכישה ורכישה בפועל של מניות בשווי של כ-140 אלף שקל. בנוסף, על פי כתב האישום מסר עדן את מידע הפנים לאמו, אחותו, אחיו, חמו ומכר נוסף - שעשו כולם גם כן שימוש במידע הפנים. 

 

לקרן עטיה סיני וליניב עטיה, אחותו ואחיו של אייל עדן, מייחס כתב האישום שימוש במידע פנים כאיש פנים על דרך של מתן הוראות רכישה ורכישה בפועל של מניות בשווי של כ-20 אלף שקל כל אחד. 

 

לחווה עטיה, אמו של אייל עדן, מייחס כתב האישום שימוש במידע פנים כאיש פנים על דרך של מתן הוראות רכישה ורכישה בפועל של מניות בשווי של כ-25 אלף שקל. בנוסף, על פי כתב האישום מסרה חווה את מידע הפנים לאחיה, שעשה אף הוא שימוש במידע הפנים. 

 

לנחום גרטנר, מנהל רכש באלספק, מייחס כתב האישום שימוש במידע פנים על דרך של מתן הוראות רכישה ורכישה בפועל של כ-30 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x