$
בורסת ת"א

מידרוג העלתה את דירוג האשראי של ישרס ל־A2

חברת דירוג האשראי: "ההעלאה נתמכת בשיפור בפעילות ישרס ובצמיחה משמעותית במצבת הנכסים המניבים שלה"

שניר הנדלר 20:2316.04.12

חברת דירוג האשראי מידרוג הודיעה אתמול על העלאת הדירוג של איגרות החוב שהנפיקה ישרסשבשליטת שלמה איזנברג בדרגה אחת לדירוג A2, תוך שהיא קובעת לאג"ח אופק דירוג יציב. במקביל, העניקה מידרוג דירוג זהה להנפקת אג"ח נוספות שמתכננת החברה בהיקף של עד 300 מיליון שקל. מתוך סכום זה, 182 מיליון שקל ישמשו לפירעון קרן אג"ח ב-2012, והיתרה תשמש למימון פעילותה השוטפת של ישרס.

 

מה דעתך על מניית ישרס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ישרס פועלת בתחומי הנדל"ן המניב, הנדל"ן למגורים ולמכירה והתשתיות. לדברי האנליסטים של מידרוג, העלאת הדירוג נתמכת בשיפור בפעילות הליבה של ישרס, תוך שמירה על אסטרטגיה ממוקדת בתחומי הפעילות הבאים לידי ביטוי בצמיחה המשמעותית שנרשמה בשנים האחרונות במצבת הנכסים המניבים שלה.

 

נכון לסוף 2011, בקופתה של ישרס 64 מיליון שקל כשבשנתיים הקרובות היא צפויה לפרוע חוב של 316 מיליון שקל למחזיקי האג"ח שלה. בנוסף, ישרס צפויה לפרוע הלוואות בנקאיות בהיקף של 100 - 90 מיליון שקל בכל שנה.

 

במידרוג מעריכים כי בשנים הבאות צפוי שיפור משמעותי בתחום מגזר המגורים שיתמוך בהחזר החוב של ישרס, ומציינים גם את היקף פעילות ופיזור הנכסים שהשתפר משמעותית בשנים האחרונות כתומך בדירוג. "יתרה מכך", מציינים במידרוג, "רמת המינוף הנמוכה מאוד למרבית הנכסים מקנה גמישות פיננסית ותומכת במיחזור ההלוואות הבנקאיות".

 

כמו כן, במידרוג מציינים לחיוב את התקדמות ההנהלה בהטמעת פעילות אוסיף (100%), לרבות פירעון חוב אג"ח בהיקף של 470 מיליון שקל, שיפור בפרמטרים התפעוליים מהפרויקטים בתחום המגורים, הנכסים המניבים וקרקעות נוספות, שצפויים להפיק תזרים מזומנים משמעותי בטווח הארוך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x