$
שווקי חו"ל

קובידיאן תרכוש את אורידיון לפי שווי חברה של 346 מיליון דולר

מחיר המניה של אורידיון בעסקה נקבע על 21.08 פרנק שוויצרי ומהווה פרמיה של 76% למחיר המניה אתמול במסחר. לפני כשבועיים קובידיאן רכשה את סופר-דיימנשן המפתחת מכשור רפואי לאבחון מחלות ריאה תמורת 300 מיליון דולר

שי סלינס 09:3005.04.12

קובידיאן הנסחרת בנאסד"ק (סימול: COV) רוכשת את אורידיאן לפי שווי חברה של 346 מיליון דולר.

 

לפי תנאי ההסכם, קובידיאן תרכוש את כל המניות המונפקות ואת אלו שעתידות להיות מונפקות במחיר של 23 דולר למניה. ההצעה משקפת פרמיה של 76% ביחס למחיר המניה בעת סגירת המסחר אתמול.

 

אורידיון

היא חברה גלובלית למכשירים רפואיים, המתמחה בניטור בטיחות החולים. החברה פועלת באמצעות חברות בנות בבעלות מלאה בישראל וארה"ב, בעוד שקובידיאן מייצרת, מפיצה ומספקת שירות מגוון מותגים רפואיים מובילים בשלושה סגמנטים: מוצרים רפואיים, פרמצבטיקה ואספקה רפואית. בשנת 2011 מכירות החברה עמדו על 11.6 מיליארד דולר. החברה מעסיקה כ-41 אלף עובדים ב-65 מדינות בעולם.

 

קובידיאן מתכננת לשלב את אורידיון ביחידה העסקית העוסקת בהנשמה ובניטור חולים ולהפוך את אורידיון למרכז הידע והמצויינות בנושא הקפנוגרפיה. ההסכם עם קובידיאן יאפשר חשיפה עולמית מוגברת לפתרונות הקפנוגרפיה של אורידיון ותבטיח האצה נוספת בחדשנות מוצריה של אורידיון.

 

לפני כשבועיים סופר-דימנשן המפתחת מכשור רפואי לאבחון מחלות ריאה הודיעה כי היא נמכרת לקובידיאן תמורת 350 מיליון דולר. הבוקר חשף "כלכליסט" כי סופר-דיימנשן לקראת מכירה כשקובידיאן הוזכרה כאחת המועמדות לרכישה. כעת, כאמור, נודע כי קובידיאן הנסחרת בבורסת ניו יורק תמורת 25.5 מיליארד דולר תרכוש את החברה מהרצליה כשהעסקה צפויה להיסגר עד סוף השבוע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x