$
בורסת ת"א

יעקב אטרקצ'י ירכוש את השליטה באאורה השקעות מידי אאורה

הצעתו של אטרקצ'י, כוללת הלוואת בעלים של 35 מיליון שקל לחברה, תשלום של 3.5 מיליון שקל לבעלי האג"ח בתוספת הנפקת אופציות ל־5% ממניות החברה

אסף גילעם 19:3821.03.12

נאמני הקפאת ההליכים באאורה השקעות בחרו בהצעת יעקב אטקרצ'י, מנכ"ל החברה־הבת אאורה ישראל, לרכישת השליטה בחברה. בסוף 2011 הגיעה אאורה להקפאת הליכים לאחר שהמו"מ בין בעלי השליטה, בועז משעולי ויוסף צליח, למחזיקי האג"ח הגיע למבוי סתום.

 

הצעתו של אטרקצ'י, שתובא לאישור אסיפת הנושים, כוללת הלוואת בעלים של 35 מיליון שקל לחברה, תשלום של 3.5 מיליון שקל לבעלי האג"ח בתוספת הנפקת אופציות ל־5% ממניות החברה, וכן הנפקת סדרת אג"ח חדשה בהיקף של 100 מיליון שקל שתחליף את סדרות האג"ח א' עד ד' הלא מובטחות (שחוב החברה כלפיהם עומד על 156 מיליון שקל).

מה דעתך על מניית אאורה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בנוסף, יעביר אטקרצ'י לאאורה השקעות את מניותיו באאורה ישראל (40%), כך שאאורה השקעות תחזיק במלוא מניות החברה־הבת.

 

"כלכליסט" חשף בתחילת פברואר כי נכסי אאורה השקעות, חברת הנדל"ן שהגיעה לכדי חדלות פירעון, עומדים על המדף וממתינים למרבה במחיר. המכרז על נכסי החברה ננעל באופן רשמי בסוף ינואר. ברשימת המתעניינים היו שמות גדולים כמו אפריקה מגורים (מקבוצת אפריקה ישראל של לב לבייב, שיכון ובינוי נדל"ן מקבוצת אריסון, קרדן נדל"ן של יוסף גרינפלד ואבנר שנור וכן זהר לוי, בעל השליטה בחברת הנדל"ן סאמיט.

 

אאורה השקעות היא חברת נדל"ן נוספת (מניב ומגורים) שנפלה קורבן לאפקט המשבר של 2008. בספטמבר האחרון החלה החברה לאותת על מצוקה תזרימית, מה שהקשה עליה לפרוע חוב של כ־55 מיליון שקל מתוך חוב כולל של כ־260 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. בשל כך עברה השליטה בחברה מידי בעלי השליטה הקודמים, בועז משעולי ויוסף צליח, לידי נושיה, ובראשם בעלי האג"ח. לפני כשלושה שבועות הוציאו נאמני בית המשפט את נכסי החברה למכרז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x