$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": שלמה אליהו רוכש את השליטה במגדל תמורת 4.2 מיליארד שקל

על העסקה המתגבשת פורסם לראשונה ב"כלכליסט". אליהו ירכוש את מלוא אחזקותיה של ג'נרלי במגדל. אתמול בלילה נחתמה העסקה בראשי פרקים ואחרי צהריים נחתמה העסקה באופן סופי. ג'נרלי נמנית עם מייסדיה של חברת הביטוח הישראלית שהוקמה לפני 78 שנה

גולן חזני 12:5707.03.12

איש העסקים, שלמה אליהו, הודיע הבוקר (ד') כי חתם עם קבוצת ג'נרלי מאיטליה על הסכם לרכישת מלוא אחזקותיה (69%) בחברת הביטוח הגדולה בישראל מגדל תמורת כ-4.2 מיליארד שקל.

  

ב-15 בינואר חשף כלכליסט כי חברת הביטוח ג'נרלי המחזיקה בשליטה במגדל, העמידה את אחזקותיה למכירה. ג'נרלי נמנית עם מייסדיה של חברת הביטוח הישראלית שהוקמה לפני 78 שנה.

 

שווי השוק של מגדל עומד על 5.7 מיליארד שקל. השווי לצורך עסקה מוערך ב־7 מיליארד שקל. שווי השוק של אחזקת ענקית הביטוח האיטלקית במגדל ביטוח עומד על 3.9 מיליארד שקל.

 

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שלמה אליהו, בעליה של חברת הביטוח אליהו. מחזיק כיום ב־10% ממניות בנק לאומי בשווי של 1.7 מיליארד שקל, שחלקן ככל הנראה ממונפות.

 

שלמה אליהו אמר היום, "אני מודע לכך שאצטרך להגיע להבנות עם המפקח על שוק ההון והביטוח להמשך פעילות אליהו חברה לביטוח וכן בקשר לאחזקותיי בבנק לאומי ובבנק איגוד, על מנת לקבל את היתר השליטה במגדל.

 

"זהו רגע מרגש עבורי ועבור בני משפחתי. העסקה תושלם עם קבלת האישורים הנדרשים על ידיי המפקח על שוק ההון והביטוח".

  

מגדל, היא קבוצת הביטוח והפיננסים הגדולה בישראל שמעסיקה 4,200 עובדים ומספקת שירות לכ־1.5 מיליון לקוחות. היקף הנכסים המנוהל של החברה עומד על כ־135 מיליארד שקל ושווי השוק שלה עומד על כ־5.6 מיליארד שקל. עם זאת, נתוני הערך הגלום שלה (EV) המהווים למעשה הערכת שווי לנכסי החיסכון ארוך הטווח והבריאות של מגדל מצביעים על שווי של 11.6 מיליארד שקל לנכסים אלו.

  

ג'נרלי החזיקה במגדל כבר 78 שנה, לאחר שב־1934 היתה שותפה להקמת החברה והחזיקה בכ־26% ממניותיה. ב־1997 הגדילה את אחזקותיה במגדל ל־60% לאחר שרכשה את מניות בנק לאומי בחברה. ב־2005 מימשה ג'נרלי חלק מאחזקתה במגדל ומכרה 4% מהחברה. שנה מאוחר יותר, רכשה ג'נרלי 10% נוספים ממניות לאומי במגדל תמורת 670 מיליון שקל והגדילה את חלקה ל־70%. מאז רכישת השליטה, הוסיפה מניית ג'נרלי 78%.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x