$
ת"א 100 Live3

אייל לפידות: "שוק הביטוח מרתיע הרבה משקיעים"

מנכ"ל הפניקס בכנס ת"א של "כלכליסט" ואקסלנס: "פניקס היא החברה הצומחת ביותר בענף ביטוחי החיים"

אסף גילעם 17:2106.03.12

"שוק הביטוח נחשב מאוד מורכב – דבר שמרתיע הרבה משקיעים", כך פתח את נאומו אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס, בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס, בנסיון לפשט את תחומי הפעילות של הפניקס, ולהציג את התוכנית האסטרטגית שאימצה החברה מאז 2009. "יש די סטגנציה בביטוחי החיים – מנגד הגידול

המשמעותי של הפניקס במהלך 2010-2011 שהגדיל את הנתח ב-18%". לפידות הסביר כי החברה התמקדה במוצרים הרווחיים יותר בתחום, כגון הפרמיות החד פעמיות, שתרמו לפניקס לשורה התחתונה.

 

"האסטרטגיה של הפניקס, בלו אושן (התמקדות במוצרי פרט יותר רווחים) הוכיחה את עצמה גם בערך העסקים החדשים, שעלתה פי שלוש בפניקס בין 2008 ועד 2010" אמר לפידות, דבר שלא משתקף בדו"חות השנתיים "הרווחיות החשבונאית של חברות הביטוח היא מאוד נמוכה, אלא שהרווחיות של חברת ביטוח צריכה להימדד לאורך שנים ארוכות יותר".

 

"בשנת 2010 וגם ב-2011 עלתה הרווחיות של הפניקס בתחום הביטוח הכללי – בזמן שכל החברות בענף ירדו" אמר לפידות. "שווי של חברות ביטוח מתבטא במכפיל ההון", הוסיף. הפניקס ממוקמת שנייה בענף, לאחר מגדל, אותה הגדיר לפידות כ"עתירת הון".

 

"מי שיסתכל, על דוחות 2011 שלצערי אני לא יכול לחשוף אותם פה, יראה את אותה המגמה – צמיחה ממוקדת רווחיות, מה שמבדל אותנו מהמתחרות", אמר לפידות.

 

במהלך דבריו התפרץ אחד הנוכחים ודרש תשובה "השאלה כמה זמן עד שבעל השליטה ישים את הפניקס על המדף?". לפידות ענה בסוף דבריו כי "כנראה שכן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x