$
ת"א 100 Live3

פרופר: "האחראי לעליית מחירי המזון הוא מי שעומד מאחורי עליית מחירי החשמל והדלק"

יו"ר אסם הפנה אצבע מאשימה כלפי המדינה בכנס ת"א 100 של "כלכליסט ואקסלנס: "המע"מ בישראל הוא מהגבוהים בעולם"; פרופר הוסיף כי החברה תתייעל "ללא פיטורי עובדים"

אסף גילעם 16:4606.03.12

"מי שאחראי להתייקרות המחירים בארץ הוא מי שעומד מאחורי עליית המחירים בארנונה, החשמל והדלקים", כך אמר היום (ג') דן פרופר, יו"ר קבוצת אסם, בכנס ת"א 100 שנערך בדיוויד אינטרקונטיננטל בת"א.

 

"הצמיחה היא בדנ"א שלנו – גדלנו ב-9.5% במכירות מ-2009. מאז תחילת שנות ה-2000 אסם הגדילה את המכירות פי 2.5 לעומת הגידול בענף המזון" אמר פרופר.

 

נטסלה, חברת המזון הגדולה בעולם המחזיקה ב-58.8% מהון המניות של אסם (רכשה את השליטה באסם ב-2005) ממשיכה כיום, לדבריו של פרופר, להגדיל
את אחזקתה בזמן שמשפחות המייסדים המחזיקות כיום 11% הולכות ויוצאות. לדברי פרופר, סוד ההצלחה של אסם טמון בהשקעה של נסטלה במחקר ופיתוח יחד עם השבחת ההון האנושי של קבוצת אסם.

 

לאחר שהציג את הצמיחה ברווחיות התפעולית (שיעור ממוצע של 12.7% מאז שנת 1997) עבר פרופר להסביר איך התמודדה אסם עם המחאה החברתית שהופנתה ביתר שאת כלפי חברות המזון והקמעונאיות הגדולות. "החברה מתמקדת בכמה קהלים. תוספות השכר שחולקו השנה לעובדים היו רק לאלו שבתחתית סולם השכר, בזמן שלבכירים באסם הוקפא השכר. בנוסף יש את הצרכנים, והתשובה שלנו למאוויי הצרכנים לרכוש במחיר הוגן היא שמירה על מחרים נמוכים – אנחנו נמצאים מתחת למדד מוצרי המזון, הורדנו פעמים את המחיר, ב-2009 כשמחיר הקמח ירד, ללא קשר למחאה חברתית, ובמהלך אוקטובר 2011 כשהורדנו את המחירים של 35 מוצרים פופולריים ובסיסיים".

 

"למרות עלייה משמעותית ומתמשכת במחירי חומרי הגלם, בתשומות הממשלתיות ובדרישת הצרכנים להורדת מחירים, הצלחנו לגדול" המשיך פרופר. "מי שאחראי להתייקורויות בארץ הוא מי שעומד מאחורי עליית המחירים בארנונה, החשמל והדלקים, והאצבע המאשימה מופנת דווקא כלפי התעשיינים". פרופר גם הצביע על שיעור המע"מ בישראל, העומד על 16% - מהגבוהים בעולם המערבי.

 

פרופר הכריז כי אסם הולכת להתמודד עם התקופה הלא פשוטה בשנה הקרובה על ידי המשכת תהליכי התייעלות בחברה, אך הבטיח כי "אנחנו הולכים להתייעל - ללא פיטורי עובדים". פרופר אמר כי אסם תחתוך בהוצאות פרסום ושיווק, וסיכם כי "למרות המחאה אנחנו ממשיכים בתהליך של צמיחה – גם למעלה וגם למטה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x