$
ת"א 100 Live3

ראובן קרופיק: "אנו ממוקדים בפתרונות לסרטן ולמחלות של מערכת העצבים"

מנכ"ל כלל תעשיות ביוטכנולוגיה אמר בכנס ת"א 100, כי "בסוף היום בתעשייה שלנו מה שקובע זאת הקליניקה. אם ההתקדמות הקלינית מהירה, היא תוסיף ערך לחברה"

שניר הנדלר 17:4006.03.12

"אנחנו מנהלי חברה ציבורית, וככאלה חובתנו ובעיקר זכותנו להקפיד על הגנת אינטרס הציבור", אמר מנכ"ל כלל תעשיות ביוטכנולוגיה (כת"ב), ראובן קרופיק, בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

 

"לעזרתנו מול אתגר זה, להגן על המשקיע, מתגייס

הממסד הרגולטורי, בהדרכה, בניית כלים ובקרה נאותה", אמר קרופיק. "לכן, חובה על כל הצדדים לשמור על האיזון בין העשייה התעשייתית והעסקית לבין התווית הבקרה והאכיפה. הפרת האיזון יכול ויתורגם לפגיעה בכל הצדדים. שמירתו יגן עלינו מהאזהרה שבפרקי אבות ממצב שחוכמתנו גדולה על מעשינו, ובכך חכמתינו אינה מתקיימת".

 

כת"ב היא זרוע השקעות הביומד של קבוצת אי.די.בי. שנת הפעילות של החברה התחילה בצל הצלחות גדולות של ניסוי שלב 3 של אנדרומדה, ניסוי שלב 2 מוצלח של קיורטק ותחילת פעילות הקרן לחברות ציוד רפואי. מנגד, כת"ב חוותה גם גם חוויה כואבת של כישלון בניסוי הקובע של די-פארם לתרופה שפיתחה לטיפול בשבץ.

 

"אנחנו חברת פיתוח תרופות שאיננה מורכבת ממחלקות כמו חברת פיתוח תרופות רגילה", הסביר קריפיק, "אנחנו מחזיקים חלקים מעוד משמעותיים בכל חברה, ומצד שני אנחנו החברה היחידה בארץ שמביאה תרופות לשלבים מאוד מתקדמים מה שמגדיל את הסיכון, אך זה מקרב אותנו לשווקים הגדולים. אנחנו מאוד ממוקדים בפתרונות לסרטן ולמחלות של מערכת העצבים המרכזית (CNS) אבל יש לנו גם חטיבה לריפוי פצעים וגם פעילות לטיפול בסוכרת ולציוד רפואי. 

 

קרופיק התייחס גם למצבה של תעשיית הביוטכנולוגיה בישראל. "בעשור האחרון הייתה לדעתי התקדמות מסוימת בהפנמת המאפיינים, האתגרים והייחודיות של התעשייה הביוטכנולוגית בישראל. ועדיין, למרות ההבנה וההתעניינות, לא צמח הפוטנציאל הראוי לתעשייה זו במרקם המשקי של מדינת ישראל. בסוף היום בתעשייה שלנו מה שקובע זאת הקליניקה. אם ההתקדמות הקלינית מהירה, היא תוסיף ערך לחברה", ציין מנכ"ל כת"ב.  

 

"אמונתי היא לכי למגזר זה מיועד מקום חשוב ומרכזי בכלכלה העולמית, ומכאן החובה המוטלת עלינו, הפועלים בתעשייה זו, למצוא דרכים ושיתוף עם כולכם לקידום חזון זה", אמר קרופיק.  

 

לסיכום ציטט קרופיק את מובילי המחאה הציבורית בקטלוניה ואמר "אם לא תתנו לנו לחלום, לא נתן לכם לישון". קרופיק הוסיף: "זה לא איום – זאת זה הזמנה לחלום יחד איתנו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x