$
ת"א 100 Live3

יונה פוגל: "אנו מקווים לשכנע את המדינה להעלות שוב מרווח השיווק של הבנזין"

מנכ"ל קבוצת פז אמר בכנס ת"א 100, כי "במהלך 2011 עמדנו, יחד עם שאר חברות הדלק, בפני מהלך של רגולציה פראית ולא צודקת שהורידה את מרווחי השיווק על בנזין ברמת אוקטן 95"

ליאור גוטמן 17:1706.03.12

"אנחנו עדיין מקווים לשכנע את המדינה להעלות בחזרה את מרווח השיווק של הבנזין, כך אמר היום (ג') מנכ"ל קבוצת פז יונה פוגל בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

 

"במהלך 2011 עמדנו, יחד עם שאר חברות הדלק, בפני מהלך של רגולציה פראית

ולא צודקת שהורידה את מרווחי השיווק על בנזין ברמת אוקטן 95", אמר פוגל. "הורדנו את ההנחות לציי רכב בלי לאבד מכירה של כמות הליטרים וכיום אנחנו באופטימיזיצה של משאבים כדי לפצות על כך".

 

פוגל הזכיר שבניגוד לשאר חברות הדלק פז מוכרת את עיקר תוצרתה לתחנות הדלק שלה באופן ישיר, פועל יוצא של אחזרת בית הזיקוק הדרומי באשדוד שנרכש על ידיה בהפרטת המדינה מ-2007.

 

"פז החליטה שהיא רוצה להיות חברה קמעונאית ואנחנו החברה המובילה בציי רכב ותעשייה, כולל פז גז ופז שמנים", אמר פוגל. "יש לנו מגוון לקוחות ענק ונפגשים איתם מדי חודש. הגיוון הזה מייצר חוסן".

 

לטענתו, אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של פז הם חנויות הנוחות שם הם מפתחים מתחמים שונים. "מי שרוצה לרוץ מרתון חייב לדעת שהוא חייב להכתיב קצב ולא להיגרר אחרי אחרים. אחת הדוגמאות הוא תוכנית ההשקעות שלנו לאורך זמן - רכשנו בית זיקוק שטיפל ב-3.5 מיליון טונות דלקים. בסוף השנה הזאת נגיע להפסק של 5.2 מיליון טונות. רוב הפרויקטים שלנו הם בעלי תשואה דו-ספרתית ולא תלויה במרווחי הזיקוק בניהם השקעה בהקמת תחנת כוח שנייה על זאת הקיימת. פרויקטים אלו יוסיפו 80 מיליון דולר לרווח התפעולי השנתי", אמר.  

 

פוגל מסר כי בחודש מאי הקרוב יושלם מתקן חדש (אלקלציה) במסגרתו פז משתמשת בגז פחממני מעובה (גז בישול) שלא ניתן לשווקו כמרכיב שעוזר לייצר בנזין ברמת אוקטן 95 . "על ההשקה נרוויח 20 מיליון דולר בשנה. עד ספטמבר 2012 נשלם פרויקטם אחסון, כאשר בחירת הפרויקטים נעשתה תוך התחשבות במגבלות בתי בתי הזיקוק כמו גם החשיפה שלנו למרווחי זיקוק הדלקים בכל עולם", סיכם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x