$
ת"א 100 Live3

יוסי אקרמן: "על אף הפגיעה בהכנסות בעולם, יש אזורים כמו הודו שדווקא הגדילו את תקציבי הביטחון שלהם"

נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות הוסיף בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס כי "למרות שרק רבע מההכנסות שלנו מקורן בישראל ו-75% מההכנסות שלנו הן מיצוא, עדיין 75% מהעובדים של אלביט מערכות יושבים בישראל"

שניר הנדלר 16:4906.03.12

"אנחנו היום התעשייה הביטחונית הגדולה ביותר בישראל וממוקמים במקום ה-33 בדירוג התעשיות הביטחוניות בעולם" - כך אמר היום (ג') נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, יוסי אקרמן, בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ובית ההשקעות אקסלנס. אלביט נאלצה לאחרונה לאחרונה להתמודד עם קיצוץ בתקציבי הביטחון

במדינות אליה היא מייצאת, אך לדברי אקרמן, היא תמשיך לצמוח בשנים הקרובות."אנחנו פועלים באמצעות ארבעה תחומי פעילות: אלקטרו אופטיקה, מערכות תקשוב ומודיעין, אוויר ויבשה", הוסיף.

 

"לפני כמה שנים זיהינו כי המגמה בעולם היא לעסוק פחות בפיתוחים של פלטפורמות - שוק שייפגע מירידה בתקציבי הביטחון - ובחרנו להתמקד באלקטרוניקה ביטחונית ולעסוק מעט בפלטפורמות. הכוונה היא לשדרג ולהשביח פלטפורמות קיימות. לכן, אנחנו חווים פחות פגיעה בהכנסות בגין ירידה בתקציבי הביטחון כי חברות מעדיפות להשביח את הציוד הקיים שלהן ופחות להשקיע בפלטפורמות", הסביר אקרמן.

 

אקרמן מציין כי על אף הפגיעה בהכנסות באזורים שונים בעולם, יש אזורים כמו ברזיל, אוסטרליה והודו שדווקא הגדילו את תקציבי הביטחון שלהם. "אלביט מערכות פעילה מאוד באזורים האלה כך שזה מפצה על ירידה בפעילות במקומות אחרים", ציין.

 

מגמה נוספת שזיהתה אלביט היא שרק 4% מהתקציב הביטחוני העולמי משמש ליבוא ביטחוני. "זה הביא אותנו להקים חברות מחוץ לישראל בכל שוק חשוב: ארה"ב, אנגליה, איטליה, גרמניה, ברזיל ועוד", אמר אקרמן והוסיף כי "החברות המקומיות שהקמנו מתמודדות על תקציבים בשוק המקומי, הן אלה שמנהלות את העסקים שלנו בארצות היעד כשהטכנולוגיות מפותחות כאן בישראל. לכן, למרות שרק רבע מההכנסות שלנו מקורן בישראל ו-75% מההכנסות שלנו הן מיצוא, עדיין 75% מהעובדים של אלביט מערכות יושבים בישראל".

 

"אלביט צמחה בשנים האחרונות בהתבסס על האסטרטגיה הזאת ואנחנו מצפים שגם בשנים הבאות נמשיך בצמיחה שלנו ובהצלחות שלנו. נמשיך להיות החברה הביטחונית הגדולה בישראל ונשאף להמשיך ולהוביל בתחומים בהם אנחנו פועלים", סיכם אקרמן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x