שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ת"א 100 Live3

יגאל לנדאו: לא מתכננים גיוס נוסף למרות התשקיף

מנכ"ל רציו בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס נשואה: "אנחנו חושבים שאסור לשים מגבלות על יצוא גז". לדבריו, קידוח "תמר" יוכל לספק את צרכי הגז של ישראל לעשרות השנים הקרובות ויחסוך מאות מיליוני דולרים לחברות במשק

אסף גלעד 16:4206.03.12
"אין לנו כוונה לגייס הון במהלך השנה הקרובה, למרות תשקיף המדף שהגשנו לאחרונה", כך אמר יגאל לנדאו, מנכ"ל רציו ואחד מבעלי המניות בה, בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס נשואה. "בפני רציו עומד הון של 100 מיליון דולר, מתוכו 70 מיליון דולר כהון נזיל, וזה מספיק לנו כדי לממן את
כל הפעילויות שלנו בלוויתן ובשותפות הגז 'גל' לשנה זו. אמנם פרסמנו תשקיף מדף אבל עשינו זאת כיוון שתוקפו של התשקיף הקודם פג, וכדי שיהיה לנו תשקיף מוכן לכל הזדמנות, תשקיף מעודכן בתגובה לדינמיקה שחלה בשוק".

 

בשנת 2010 יצאה רציו להליך גיוס הון של 260 מיליון שקל, מתוכם היו בעלי המניות בחברה לנדאו עצמו וליגד רוטלוי- שותפים להזרמת 60 מיליון שקל.

 

לנדאו מתח ביקורת על כוונת הרגולטור, כגון הוועדה להשלכות ייצוא גז לבטחון האנרגטי - להגביל את יצוא הגז מטעם שותפויות הקידוח הפרטיות. "אנחנו חושבים שאסור לשים מגבלות על יצוא גז", אמר לנדאו. "על פי דו"ח שפרסמה הממשלה האמריקאית, רזרבות הגז הן גדולות למדי, ומגיעות עד ל- 122 TCF רק באיזור שמשתרע בין ישראל לקפריסין, ועד כה התגלו רק רבע מזה". לשם הדגמה, TCF אחד בלבד מסוגל לספק את צרכי הגז של ישראל למשך 6 שנים.

 

לנדאו טען כי קידוח 'תמר' יוכל לספק את צרכי הגז של ישראל לעשרות השנים הקרובות ויחסוך מאות מיליוני דולרים לחברות רבות במשק. "כל מיצוי נוסף של גז יוכל להיות מתועל לייצוא, והמדינה עצמה תוכל להרוויח מכך על פי החלטות ששינסקי". ברציו העריכו בעבר כי במידה ויוטלו מגבלות על יצוא גז טבעי ,המדינה תאבד הכנסות בסדר גודל של כ-200 מיליארד שקל".

 

שותפות חיפושי הנפט והגז רציו מחזיקה ב-15% מהזכויות בתגלית 'לוויתן' וגם בהיתר מוקדם עם זכות קדימה לשדה 'גל' המשתרע על 1,700 קמ"ר בו ביצעה סקרים סייסמים בתלת מימד. לנדאו הביע ציפייה כי בכוונתו לקבל על בסיס ההיתר שני רשיונות לקידוח. בנוסף, הביע לנדאו עניין רב בהזדמנויות לרכישת זכויות נוספות במים הכלכליים של ישראל וגם בקפריסין שהודיעה לאחרונה על מכרזי קדיוח בתחומה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x