$
ת"א 100 Live3

מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "יש לנו אפשרות להשקיע בהיקפים של מיליארדים ועדיין להישאר במינוף נמוך"

שלמה שרף בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס: "ההשקעות שלנו בלאומי ולאומי קארד נאמדות ב-1.36 מיליארד שקל ואנחנו רואים בהם השקעה זמינה שנוכל לממש כשנצטרך"

דותן לוי 17:4006.03.12
"קבוצת עזריאלי הוקמה ב-1985 כשנחנך קניון איילון, זה הקניון הראשון שנבנה בישראל, וזכות היוצרים הייתה של דוד עזריאלי. אחר כך נבנו עוד עשרות קניונים בארץ. כיום בבעלותינו נכסים מניבים בהיקף של מעל 700 אלף מ"ר ויש לנו נכסים בהקמה בהיקף של כ-320 אלף מ"ר. יש לנו 13 קניונים ברחבי
הארץ בשטח של 255 אלף מ"ר ו-8 מבני משרדים בשטח של 282 אלף מ"ר שהבולט בהם הוא מגדלי עזריאלי, בנוסף יש 6 נכסים מניבים בחו"ל בעיקר בארה"ב ביוסטון ו-6 פרויקטים בהקמה. בקניונים אנחנו בתפוסה של 100% ובמשרדים בתפוסה של 95% גם בארץ וגם בעולם", כך אמר שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס.

 

לדבריו, "אנחנו חברה ציבורית חדשה שהונפקה לפני שנה וחצי ואנחנו היחידים שנסחרים מעבר למדדי ת"א 25 ו-100 גם במדד ה-EPRA האירופאי. אנחנו נמצאים במקום השמיני מבחינת שווי החברה במדד ת"א 100, מקום מכובד אחרי בנק הפועלים ולאומי. ההנפקה בבורסה ב-2010 הייתה אירוע משמעותי עבור החברה, זקני הבורסה אומרים שזו הייתה ההנפקה הגדולה בישראל לפי שווי שוק של 9.8 מיליארד שקל וגייסנו 2.5 מיליארד שקל".

 

עוד הוסיף, שרף, "החברה ממשיכה להשתפר בכל הפרמטרים התפעוליים. ההכנסות עולות כל הזמן ה-NOI חצה את מיליארד השקל ב-2011. שיעורי הגידול שלו הם 4%-5% בהשוואה לשנה קודמת. ההון העצמי שהיה בזמן ההנפקה 9.8 מיליארד עומד כיום על 11.25 מיליארד שקל. אחרי הגיוס נותרו לנו 1.4 מיליארד שקל בקופה במזומן, זאת אחרי שהשקענו 900 מיליון שקל. להערכתי עם הנתונים האלה אנחנו יכולים להגיע ל-NOI של 350 מיליון שקל מעל המיליארד שכבר יש לנו.

 

יש לנו אפשרות להשקיע בהיקפים של מיליארדים ועדיין להישאר במינוף נמוך ואנחנו מתכוונים לעשות את זה. מעבר לנדל"ן, בשנת 2006 רכשה החברה את גרנית הכרמל יחד גם חלקים בלאומי ולאומי קארד. ההשקעות שלנו בלאומי ולאומי קארד נאמדות ב-1.36 מיליארד שקל ואנחנו רואים בהם השקעה זמינה שנוכל לממש כשנצטרך. בנוסף יש לנו נכסים בהיקף של 8 מיליארד שקל שמרביתם לא משועבדים.

 

מעבר לפרויקטים חדשים אנחנו עוסקים בגידול פנימי ואנחנו מכניסים רשתות זרות, במקביל לנכסים בהקמה החברה תעסוק ברכישות חדשות של קניונים, משרדים ועסקים שונים. חשוב לי לציין שמרכז הפעילות של החברה נמצא בישראל והיא תישאר כאן. יש סימנים של משבר בשווקים אבל החברה היא מאד נזילה ותוכל להגיב להזדמנויות עסקיות שיגיעו.

 

אנחנו בונים כעת במקביל 6 פרויקטים בהשקעה של 3.2 מיליארד שקל שהופכת אותנו לחברה היזמית הגדולה בישראל. מדובר על פרויקטים בקרית אתא, עזריאלי, שרונה שהוא מגה פרויקט, ראשונים, רמלה, תוספת קומה באיילון ופרויקט עזריאלי חולון.

 

פרויקט הדגל שנמצא בהקמה הוא הפרויקט בשרונה, יוקם בו קניון של 3 קומות עם קומה שתהיה פתוחה למתחם החיצוני ומעליו יבנו 110 אלף מ"ר של משרדים שיהפכו אותו למגדל המשרדים הגדול במדינה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x