$
ת"א 100 Live3

רוני סופר: "אנחנו סלקטיביים בבחינת הנכסים שלנו"

מנכ"ל גזית גלוב אמר בכנס ת"א 100 כי בשנת 2012 צפויה גזית גלוב לחלק לבעלי מניותיה דיבידנד בשיעור של 1.6 שקל למניה

ענת ציפקין 16:5806.03.12

"בעסק שלנו אחת מנקודות המפתח החשובות היא מסה קריטית של נכסים באזור מסוים. זה מאפשר לנו לאתר הזדמנויות ולהשביח נכסים בצורה יעילה", כך אמר רוני סופר, מנכ"ל גזית גלוב בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

 

לדבריו, "גזית גלוב נחשבת לאחת מחברות הנדל"ן הגלובליות הגדולות בישראל, ומתמחה ברכישה ובניהול של מרכזים מסחריים המעוגנים בסופרמרקטים, כמו
גם בתחומי הדיור המוגן ומבני משרדים רפואיים בצפון אמריקה.

 

"בבעלותה של גזית גלוב, הנמצאת בשליטת (56%) נורסטאר, 660 נכסים בשטח כולל להשכרה של 7 מיליון מ"ר. לגזית גלוב 14 אלף שוכרים, כך שאין אף שוכר שיש לו השפעה מהותית על החברה.

 

"גזית גלוב מתמקדת באזורים אורבאניים, בעלי חתך סוציו אקונומי גבוה, אזורים צומחים בעלי נתונים דמוגרפיים חזקים בהם היא רוכשת נכסים המספקים שירותים חיוניים לאוכלוסיה", הסביר סופר. "באותם אזורים הביקושים גדלים לאורך זמן, ובכל אחד מהאזורים בהם אנחנו פועלים ישנו אפסייד, בין היתר בזכות העובדה שיש לנו הנהלה מקומית בכל אחת מהמקומות בהם אנחנו פועלים".

 

 

סופר ציין כי מנועי הצמיחה העיקריים בחברה הם הצמיחה הפנימית (אורגאנית) ופיזור במספר כלכלות שונות בעולם, שמאפשר צמיחה חיצונית באמצעות קצב השקעות חזק. "אנחנו יכולים להיות סלקטיביים בבחינת הנכסים שלנו תוך כדי בחינת ההשקעות הרצויות לנו בעולם כולו".

 

לדברי סופר, שיעור התפוסה הכולל בנכסי הקבוצה עמד בסוף הרבעון השלישי של 2011 על 94.3%, ובסוף הרבעון השלישי מסתכמים נכסיה של הקבוצה ב-68.7 מיליארד שקל. ברבעון השלישי הסתכמו הכנסותיה מדמי שכירות בשיעור של 1.309 מיליארד שקל, עלייה של 15% לעומת רבעון מקביל אשתקד. מדבריו של סופר עולה כי בשנת 2012 צפויה גזית גלוב לחלק לבעלי מניותיה דיבידנד בשיעור של 1.6 שקל למניה בשנה כולה, וזאת לעומת 1.56 שקל למניה שחילקה בשנת 2011.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x