$
ת"א 100 Live3

יונל כהן: "אנחנו רוצים שהפנסיה תהיה יותר חשופה לחו"ל"

מנכ"ל מגדל ביטוח בכנס ת"א 100 של "כלכליסט" ואקסלנס: "תוכנית גיל הפרישה לגיל השלישי היא מנוע הצמיחה העתידי"

גיא בן סימון 18:1906.03.12

"תוכנית גיל הפרישה לגיל השלישי היא מנוע הצמיחה העתידי, במיוחד בתקופה שבה אנשים חיים עד גיל 90-85", כך אמר היום (ג') יונל כהן, מנכ"ל מגדל ביטוח, בכנס תל אביב 100 של "כלכליסט" ובית ההשקעות אקסלנס.

 

"זה סוג אחר של תקשורת וסיכון", הוסיף כהן, "שם אנחנו רואים את הפוטנציאל

העיקרי של ענף הביטוח והפיננסים. הנכס העיקרי של מגדל הוא הלקוחות שלנו, וללא שום הפרעה נוכל להיכנס למודל הצ'יליאני ולהכיר את הצרכים של הגיל השלישי. חברות הביטוח לא היו פעילות כלל בנושא הגיל השלישי, אנחנו שמחים על האפשרויות שנפתחו".

 

כהן התייחס לדירוג של החברה: "אנחנו מאד גאים בדירוג שהצלחנו לשמר - טריפל A - היחידי בענף הפיננסים בישראל. אני מקווה שזה ייתן לנו יתרון על רקע טריפת הקלפים בשוק".

 

עוד אמר כהן כי "תחום הבריאות והשירותים יהווה מנוע צמיחה בשנים הקרובות, כך אנחנו מקווים. למגדל אחזקות יש זרוע חדשה שהקמנו השנה, מגדל בריאות. בענף הבריאות, עם 25% נתח שוק, אנו מחכים לראות לאן התחום יתפתח. קרוב לוודאי שיהיו שינויים, אך זהו שוק מבטיח כי בסופו של דבר אדם חי יותר ושוק זה נגזר מהארכת תוחלת החיים".

 

"מבחינת נתחי שוק הגמל הציג ירידה החל מ-2005 מאחר שאין לו את היכולת של חברות הביטוח לבנות חבילה יעילה למשפחה".

 

כהן התייחס למתחרים: "מול כלל הפער גדול בענף החיסכון ארוך טווח, ולמרות התחרות אנחנו מצליחים לשמור על נתח שוק והובלה. מגדל עברה את התקופה הקשה בשווקים בסדר גמור. ההון העצמי שלנו עומד על 4.5 מיליארד שקל נכון לספטמבר 2011. מבחינת עתודות הביטוח - אנו מנהלים 138 מיליארד שקל, כאשר ב-11 שנה חל גידול עצום על רקע המון רכישות".

 

"העוצמה שלנו היא גם הפרמיות השוטפות. למרות השנים הרעות שהיו לנו ב-2011 ו-2008, הרווח הכולל מערך ההשקעות בחמש השנים האחרונות הביא אותנו להוביל בשוק. מבחינת החשיפה שלנו לחו"ל, אנו מאמינים בפיזור הגיאוגרפי. אנו רוצים שהפנסיה של האזרח בישראל תהיה חשופה לחו"ל תוך הקטנת הסיכון".

 

לסיכום דבריו הוסיף כהן: "השוק משתנה בכל הכיוונים, אך במשחק החדש למגדל אין חובות. עוד מוצר אחד לכל לקוח ואנו מכפילים את המכירות מבלי לגייס לקוחות. כל הדברים האלו יחד עם ניהול השקעות מאפשרים לומר כי מגדל תהיה מס' 1 בתשואה להון ביחס לסיכון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x