$
בורסת ת"א

נפתלי מנדלוביץ' (מנדי) מייסד מכללת מגמות נמצא ללא רוח חיים

מנדלוביץ', בן 62, שנחשב למרצה מבוקש בשוק ההון, עסק בשנים האחרונות בניהול המכללה. אתמול קבע בית המשפט כי הליכי הפירוק של דוראה, שבה מחזיק מנדלוביץ' ב-15.6%, יימשכו. נדחתה בקשתו לעצור את ההליכים, ולהמשיך במו"מ להסדר

שי סלינס ומיקי פלד 15:1621.02.12

נפתלי מנדלוביץ' (מנדי), בן 62, מרצה ופעיל בשוק ההון נמצא היום (ג') ללא דופק וללא נשימה במכללת "מגמות". מותו נקבע על ידי צוות של מד"א שהוזעק למקום.

 

מנדלוביץ' היה מרצה מבוקש בשוק ההון ועסק בשנים האחרונות בניהול המכללה ללימוד שוק ההון "מכללת מגמות". כיום לומדים

במכללה 3,000 איש בשנה ב-1,300 מ"ר של כיתות ואולמות לימודים. המכללה מעסיקה עשרות עובדים ומרצים ובמהלך 20 השנים האחרונות הכשירה למעלה מ-55 אלף בוגרים.

 

מנדלוביץ' פעל בשוק ההון באמצעות חברת יו טרנד - חברה פרטית בשליטתו. בנוסף החזיק מנדלוביץ' כ-15.6% מהונה המונפק של חברת דוראה שבשליטת בצלאל איגר. דוראה פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל, גרמניה, רוסיה ובולגריה, ונסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 15 מיליון שקל.

 

אתמול קבע בית המשפט כי הליכי הפירוק של דוראה יימשכו. בהחלטה זו דחה בית המשפט את בקשתו של מנדלוביץ' לעצור את ההליכים, ולהמשיך במשא ומתן לקראת הסדר. מנדלוביץ' ביקש שלא להעמיד את האג"ח לפירעון מיידי, אלא לנהל משא ומתן לקראת הסדר נושים. בהחלטת בית המשפט נכתב כי "נוכח הודעת הנאמנים כי הניסיון להגיע להסדר כשל וכי הם מבקשים להשתחרר הרי שברור כי הניסיון לסיים את המחלוקות שלא במסגרת דיון בבקשת הפירוק. אי לכך, דין הבקשה להסדר על כל בקשות המשנה שלה להימחק ללא צו להוצאות ואילו תיק הפירוק יידון במועד הקבוע".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x