$
בורסת ת"א

"בישראל ייוותרו שתי חברות ביטחוניות: המדינה ואנחנו"

מנכ"ל אלביט מערכות מאמין שלמרות הקשיים, החברה תחדור לשווקים חדשים ב־2012

שניר הנדלר 08:1820.02.12

לקראת כנס ת"א־100 של "כלכליסט" ואקסלנס פנינו למנכ"לים בולטים בחברות המדד כדי לקבל הצצה קטנה לשנים הקרובות, בהם גם יוסי אקרמן, מנכ"ל חברת אלביט מערכות.

 


אלביט מערכות עוסקת בפיתוח וייצור מערכות נשק, אלקטרוניקה ואלקטרו־אופטיקה באמצעות החברות־הבנות שלה ובהן אל־אופ ואלישרא. בשבוע שעבר יצאה אלביט מערכות באזהרת רווח, כשלדבריה ביטול רישיונות היצוא לטורקיה יפגע ברווח הנקי ברבעון הרביעי של 2011, שיהיה נמוך ב־65 מיליון דולר מהצפוי. למרות המשבר עם טורקיה והאתגרים שאיתם מתמודדת אלביט באירופה, יוסי אקרמן שומר על אופטימיות.

 

מדד ת"א־100 חוגג 20 שנה. איפה תהיה אלביט מערכות בעוד 20 שנה מהיום?

 

"אני חושב שגם בעוד 20 שנה אלביט תצליח לשמור על הדנ"א המיוחד שלה של ייזום טכנולוגיות חדשות. עד אז נראה במדינת ישראל שתי תעשיות ביטחוניות: אחת מהן תהיה אלביט מערכות שסביר שתתמזג עם חברות נוספות - כולל חברות ממשלתיות. אנחנו נבצע גם רכישות בישראל דרך תהליכי הפרטה שיבוצעו עד אז וגם רכישות מחוץ לישראל בארה"ב ובאירופה. נוסף על אלביט מערכות, תהיה בישראל תעשייה ממשלתית ביטחונית".

 

איפה תהיה אתה בעוד 20 שנה מהיום?

 

"אמשיך ואעקוב אחרי אלביט מערכות ואהיה מאוד גאה לראות את הצעירים שאנחנו מגייסים היום מנהיגים ומובילים את החברה לשיאים חדשים. אני אעשה את זה ממטע הזיתים שלי שם אייצר שמן למשפחה ולחברים, ואראה את הנכדים שלי ממשיכים ותורמים לישראל ולכלכלה".

 

איך לדעתך הולכת להיות שנת 2012 בענף שבו אתה פועל?

 

"יהיו קשיים תקציביים, אבל מי שיידע להציע ללקוחות שלו פתרונות — ייפגע פחות ויצליח יותר גם בשנה הזאת. אנחנו ערוכים היטב ל־2012. אנחנו מודעים למגמות בעולם בתחום הביטחוני, אבל אנחנו צופים פרסומים חדשים לטכנולוגיות שלנו, לקוחות חדשים ומדינות חדשות. אנחנו אופטימיים מאוד לגבי 2012".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x