$
בורסת ת"א

אלביט מערכות: בעקבות ביטול הייצוא לטורקיה הרווח הנקי ייקטן ב-65-60 מיליון דולר

החברה הזהירה כי הרווח ברבעון הרביעי ייפגע עקב ביטול רישיונות ייצוא של אלביט הקשורים להזמנות שהייתה צפויה לבצע בתמורה ל-90 מ' ד'; מגדל שוקי הון: "החברה תדווח על הפסד של 20 מיליון דולר ברבעון"

מעין מנלה 08:5312.02.12

אלביט מערכות מזהירה כי הרווח הנקי ברבעון הרביעי של 2011 יהיה נמוך מהצפוי כתוצאה מביטול רישיונות הייצוא לטורקיה. לפי הערכות החברה הרווח הנקי ברבעון ייקטן ב-60 מיליון דולר עד 65 מיליון דולר.

מה דעתך על מניית אלביט מערכות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הירידה ברווח נובעת ממחיקת מלאים וכן עלויות צפויות נוספות הקשורות בהפסקת שיתוף הפעולה, כך לפי הודעת החברה. בדצמבר הודיעה אלביט מערכות כי ממשלת ישראל לא חידשה, משיקולים מדיניים, את רישיונות היצוא של אלביט מערכות להשלמת ביצוע פרויקט בהיקף כספי של כ-90 מליון דולר שנחתם לפני מספר שנים לאספקת מערכות לטורקיה.

 

בדצמבר הודיעה החברה כי פנתה למשרד הביטחון בקשר לפיצוי בגין נזק העלול להיגרם לחברה עקב אי חידוש רישיונות היצוא ומנכ"ל משרד הביטחון החליט כי יש להיכנס לדיון מיידי עם החברה כדי לנסות להגיע להסדר מוסכם בנושא. כעת החברה מעדכנת כי היא עדיין מנהלת מגעים עם משרד הביטחון הישראלי בקשר להסדרים הקשורים לתביעות החברה כתוצאה מהפסקת התוכנית.

 

אלביט מערכות צופה לדווח תוצאות כספיות סופיות לרבעון הרביעי ולכל שנת 2011 במהלך חודש מרץ 2012.

 

ערן יונגר, אנליסט האנרגיה של מגדל שוקי הון מסביר אזהרת הרווח של אלביט מערכות, לא אמור להביא לירידה חדה במנייה , אולם הצפי הוא הפסד של 20 מיליון דולר ברווח הנקי ברבעון הרביעי.  לדבריו, "אלביט מערכת מנהלת מגעים עם משרד הביטחון על גובה הפיצוי בגין אובדן פרוייקט זה ואנו סבורים כי משרד הביטחון לא יפצה את החברה בגין כל העלות, אלא פיצוי חלקי בגין אבדן הכנסות ורווחים. להערכתי משרד הביטחון לא יפצה את החברה בגין סעיפים חשבונאיים כמו ערך המלאי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x