$
שוקי חו"ל

כשהארנק פוגש את הסלולר

במסגרת מיזם חדש מקימות החברות רשת ניידת למסחר שעושה שימוש בסמארטפונים ובטכנולוגיית NFC לביצוע תשלומים

רמי רוזן ויוני אבישר 07:5205.02.12

ISIS הוא מיזם משותף שהושק בסוף 2010 ושותפות לו שלוש מחברות הסלולר הגדולות בארה"ב — ורייזון וויירלס, AT&T מוביליטי וטי־מובייל USA. במסגרת המיזם מקימות החברות רשת ניידת למסחר שעושה שימוש בסמארטפונים ובטכנולוגיית NFC לביצוע תשלומים. לקוחות החברות יוכלו לשלם בנקודות המכירה

שתומכות בטכנולוגיית NFC באמצעות הנחת הסמארטפון מול קורא NFC בנקודת המכירה, לקבוע אילו קופונים ואילו הנחות הם מעוניינים לקבל, ולבדוק את מצב החשבון שלהם. הסיסמה של המיזם היא אגב "wallet… meet phone".

 

המיזם משלב כמעט את כל האלמנטים שצפויים להשפיע על השימוש בטכנולוגיית ה־NFC. ראשית, השימוש יצמח ככל שיותר סמארטפונים יהיו בעלי שבב תומך ב־NFC. שנית, המיזם של החברות הללו נשען על יכולות הסליקה וניהול תנועות הכספים של חברות האשראי הוותיקות, כך שלא מדובר על הקמה של רשת סליקה חדשה. האלמנט השיווקי שבאמצעותו יוכלו מפרסמים להגיע באופן מפולח ומדויק אל הלקוח שלהם ולהציע באמצעות פלטפורמת ה־NFC הוא הנחות אישיות ושליחת מידע מסחרי חיוני ישירות ללקוח.

 

המיזם יושק ככל הנראה באמצע 2012 ויתמוך במגוון רחב של רשתות לתשלומים אלקטרוניים במכשירים ניידים, כולל אנדרואיד של גוגל. מערכת Google Wallet היא מיזם ה־NFC המתחרה של גוגל, שנותן פייט חזק לפרויקט ה־ISIS בניסיון להגיע ראשון לשוק ה־NFC.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x