$
בורסת ת"א

פרסום ראשון: יוסי מימן מציע להזרים 100 מיליון שקל לאמפל ומוותר על שכרו לשנתיים הקרובות

הסכום יועבר מהחזקתו הפרטית בספקית הגז המצרית EMG. בשעה זו מתקיימת פגישה בין מחזיקי איגרות החוב מסדרה ב' של אמפל לבין החברה בה הציגה סמנכ"לית הכספים של החברה מתווה להסדר חוב

שניר הנדלר 18:3231.01.12

שבועיים לאחר שהודיעה באופן רשמי כי אין בכוונתה לשלם למחזיקי איגרות החוב שלה את תשלום הקרן, נאלצו אתמול מחזיקי האג"ח מסדרה ב' של אמפללהסתפק בתשלום הריבית על הקרן בהיקף 21 מיליון שקל. בינתיים, מחזיקי איגרות החוב מסדרה ב' זכו להצעה אופרטיבית ראשונה מצד בעל השליטה באמפל יוסי מימן.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בשעה זאת מתקיימת במשרדו של עו"ד אריה דנציגר המייצג את מחזיקי אג"ח ב' פגישה בין המחזיקים לאמפל במסגרתה הציגה סמנכ"לית הכספים של אמפל אירית אילוז מתווה להסדר חוב.

 

בתמורה לדחיית החוב של אמפל בשנתיים, מציע בעל השליטה יוסי מימן להזרים לאמפל 100 מיליון שקל מהחזקתו הפרטית בספקית הגז המצרית EMG. בנוסף, מימן מציע לוותר על מלוא שכרו בשנים 2012-2013.

 

ההצעה להסדר החוב מגיעה לאחר שאמפל בחרה שלא לשלם היום למחזיקי האג"ח את תשלום הקרן בהיקף 130.6 מיליון שקל.

 

מדובר בעיקרי הסדר החוב כשאמפל ממשיכה לנהל מגעים להסדר עם כלל מחזיקי האג"ח שלה, על רקע בקשתה לדחות את תשלומי הקרן של כלל הסדרות למשך שנתיים. ההתנערות מתשלום הקרן אתמול מקנה לבעלי האג"ח בפעם הראשונה זכות להעמיד את החוב כלפיהם לפירעון מיידי ולפנות לביהמ"ש בבקשה לפירוק.

 

הטיעון המרכזי של מחזיקי אג"ח ב' הוא שלחברה יש די כסף בקופה כדי לשלם להם את התשלום שנדחה אתמול ולכן לא הייתה סיבה לדחותו. במכתב ששלחה ששלחה נציגות אג"ח ב' לעו"ד אברמי וול, המייצג את אמפל, היא איימה בנקיטת צעדים משפטיים כנגד מימן ודירקטוריון אמפל אם זו לא תשלם את תשלום הקרן הקרוב.

 

במכתב טענו מחזיקי האג"ח של אמפל כי בדצמבר האחרון עמדה להנהלת אמפל הזכות לדרוש מחברת מרחב שבשליטת מימן או ממימן עצמו להשיב לאמפל הלוואה של 20 מיליון דולר בתוספת ריבית. אלא שהחברה החליטה לאפשר למרחב להמיר את ההלוואה בקבלת 25% מהאחזקה של מרחב השותפה עם אמפל בפרויקט אתנול בקולומביה. לטענת מחזיקי האג"ח, עשרה ימים בלבד לאחר מכן ביקשה אמפל דחיית תשלומים ממחזיקי האג"ח.

 

בינתיים, נראה כי אמפל לא תמהר להגיש בקשה להקפאת הליכים לבית המשפט שתמנע את מהלך הפירוק לאור העובדה שמדובר בחברת השקעות ולא עסק חי שיש חשש שהספקים שלו יברחו לו. מנגד, גם הסיכוי שנציגויות המחזיקים ימשיכו בגישה המיליטנטית ויבקשו את פירוק החברה נמוכה שכן הנכס העיקרי של אמפל – מניות החברה-הבת גדות מיכליות- משועבדות כולן לבנק דיסקונט ומימושן יקטין משמעותית את התמורה שיוכלו מחזיקי האג"ח לקבל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x