$
בורסת ת"א

מוזי ורטהיים מעביר לילדיו את מניותיו בחברה המרכזית למשקאות

דודי ורטהיים יזכה ל-63% ממניות החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, בעוד דרורית ורטהיים תכה בשאר האחזקות (37%). בנוסף חתמו הבנים על ייפוי כוח לפיו יהיה מוזי רשאי למלא את מקומם של השניים בהצבעות, באסיפות הכלליות של בעלי המניות, ובכל הקשור למינוי דירקטורים

שי סלינס וגיל קליאן 16:4515.01.12

מוזי ורטהיים הודיע היום (א') כי הוא מוותר על השליטה בחברה המרכזית למשקאות ומעביר את האחזקות שלו לשני ילדיו - דודי (54) ודרורית (56) ורטהיים. מההודעה לבורסה עולה כי דודי יזכה ל-63% ממניות החברה בעוד דרורית תיהנה מה-37% הנותרים.

 

בכוונת מוזי ורטהיים לחלק לילדיו

באותו השיעור גם את מניותיו בבנק מזרחי טפחות (ורטהים מחזיק כיום ב-22.3% ממניות הבנק) . מתפקידו כיו"ר קשת כבר פרש ורטהיים בשנה האחרונה.

 

בתוך כך דרורית ודודי העניקו למוזי ייפוי כוח לפיו יהיה האחרון רשאי למלא את מקומם של השניים בהצבעות, באסיפות הכלליות של בעלי המניות, ובכל הקשור למינוי דירקטורים.

 

במשך שנים סירב מוזי ורטהיים, בעל השליטה בחברה, להתייחס לשאלה מי יירש את האימפריה שבנה, בעוד שהעובדה שאיש מילדיו לא עבר הכשרה מסודרת לתפקיד היורש, הותירה את השאלה תחת מעטה כבד של ערפל.

 

בשיחה למוסף אנשי השנה של "כלכליסט" לפני כשנה, חשף ורטהיים לראשונה כי דודי ודרורית יירשו את נכסיו, אלא שדודי הוא זה שמיועד "להחזיק את ההגה" בקוקה-קולה ובעתיד גם ביתר עסקי האב לרבות בנק מזרחי טפחות. "כבר לפני עשרות שנים החלטתי שלא להכניס את הילדים מיידית לעסקים אלא לתת להם להתפתח, כל אחד בכיוונים שמתאימים לו", אומר ורטהיים.

 

כעת יקבל לידיו דודי את מניות השליטה של החברה המרכזית למשקאות - קבוצה המרכזת מכירות של יותר מ-500 מיליון דולר בשנה, ונמנית על 5 ספקי המזון והמשקאות הגדולים בישראל.

 

פרט למוצרי קוקה קולה מחזיקה החברה המרכזית גם במחלבת טרה, מותגי הבירה קרלסברג וטובורג, מיצי פריגת, נביעות, חברת מכונות המשקה משקר וכן מחזיקה מניות בחברת המידע השיווקי סטור נקסט. אחזקות נוספות שייקבלו ילדיו של מוזי ורטהיים עם חלוקת המניות הן אחזקות של 24.9% בחברת אלוני חץ, ו-7.7% בחברת קמור. כמו כן יקבלו הילדים גם את אחזקותיו של מוזי ורטהיים בזכיינית ערוץ 2 קשת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x