$
בורסת ת"א

ברקליס ממשיכים להמליץ על רציו בשל הפוטנציאל בלווייתן בטווח הקרוב

"ההשפעה של פוטנציאל הקידוח במאגר לווייתן בטווח הקרוב עולה על התשואות מההסכמים החדשים לאספקת גז של שותפות תמר", מעריך דיוויד קפלן מברקליס קפיטל

מעין מנלה 11:5410.01.12
ברקליס קפיטל ממשיכים להמליץ על חשיפה לרציו, המשקפת, להערכתם, את הסיכוי הגבוה ביותר להצלחה ביחס למאגר לווייתן, למרות ההסכמים החדשים לאספקת גז בתמר.

 

מה דעתך על מניית רציו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
ההשפעה של פוטנציאל הקידוח במאגר לווייתן בטווח הקרוב גדולה יותר מהתשואה של ההסכמים החדשים לאספקת גז של שותפות תמר, מסביר דיוויד קפלן מברקליס קפיטל. ההסכמים של תמר הם חיוביים, הם מקטינים את פרופיל הסיכון של הנכס ומסייעים במימון, עם זאת, ההסכמים לא ייצרו תזרים מזומנים לפני 2014, כותב קפלן. "אנחנו מאמינים כי השוק הישראלי מונע כעת מפוטנציאל הקידוחים ולכן מעדיפים חשיפה לרציו, דלק קידוחים ואבנר על פני ישראמקו. לדעתנו ברגע שהקידוחים בלווייתן יסתיימו (באמצע 2012) הפוקוס יעבור ליצירת תזרים מזומנים אשר בו תמר עדיפה", מסביר קפלן.

 

רציו, שלה אחזקות של 15% בלווייתן, היא החברה עם המינוף הגדול ביותר להצלחה או כישלון בלווייתן, מסבירים בברקליס קפיטל. לאבנר ודלק קידוחים יש פיזור גדול יותר של החשיפה ללווייתן ולתמר. ישראמקו מחזיקה 29% בשותפות תמר. אבנר ודלק קידוחים מחזיקות 16% כל אחת בשותפות תמר, בעוד שלשתיהן 23% בשותפות לווייתן. 

 

שותפות תמר הודיעה היום על חתימת חוזה ל-16 שנה עם חברת אדלטק ושותפתה הטורקית זורלו (Zurlu) למכירת גז טבעי בהיקף של 0.33 BCM בשנה עבור תחנות הכח הפרטיות שלהן תמורת 1.2 מיליארד דולר. זאת לאחר שאתמול חתמה שותפות תמר על חוזה של 5 מיליארד דולר עם דליה אנרגיות לתקופה של 17 שנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x