$
בורסת ת"א

הסכם שני: שותפות תמר יספקו גז לשתי תחנות כח פרטיות תמורת 1.2 מיליארד דולר

אספקת הגז תחל במחצית השנייה של 2014, כשנה לאחר תחילת הפקת הגז מתמר. במסגרת ההסכם ימכר גז טבעי בהיקף של 0.33 BCM בשנה לשתי תחנות הכח ברמת נגב ואשדוד אנרגיה; אתמול חתמה שותפות תמר על חוזה של 5 מיליארד דולר עם דליה אנרגיות

שהם לוי 09:2210.01.12

תמר נותנת גז: השותפות בתמר - חברות אבנר, דלק קידוחים, ישראמקו, אלון גזונובל אנרג'י - הודיעו היום (ג') על חתימת חוזה ל-16 שנה עם חברת אדלטק ושותפתה הטורקית זורלו (Zurlu) למכירת גז טבעי בהיקף של 0.33 BCM בשנה עבור תחנות הכח הפרטיות שלהן תמורת 1.2 מיליארד דולר.

 

ההסכם מתחלק לשני חלקים, במסגרתו יסופק גז לשני גופים. האספקה הראשונה תהיה לרמת נגב, חברה המוחזקת בשיעור של 58% על ידי אדלטק ו-42% על ידי זורלו. לרמת נגב ימכר גז בהיקף של 0.22 BCM בשנה, החל ממועד ההפעלה המסחרית של תחנת הכוח שתקים החברה.

 

החלק השני של ההסכם יהיה עם אשדוד אנרגיה (58% של אדלטק ו-42% זורלו), במסגרתו יימכר לאשדוד אנרגיה גז בהיקף של 0.11 BCM בשנה.

 

אספקת הגז תחל במחצית השנייה של 2014, כשנה לאחר תחילת הפקת הגז מתמר. אתמול חתמה שותפות תמר על חוזה של 5 מיליארד דולר עם דליה אנרגיות לתקופה של 17 שנה. 

 

אדלטק, בניהולו של אודי וילד, היא יצרנית של תחנות כח קטנות. כמו-כן היא שותפה (18.75%) להקמת תחנת דוראד, תחנת הכח הפרטית הגדולה בישראל.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x