$
המלצות ואזהרות

תחזיות 2012 - המניות המומלצות של הלמן אלדובי: מגז ועד ביוטכנולוגיה

פרויקט המניות והאג"ח המומלצות של "כלכליסט" נמשך. בבית ההשקעות ממליצים על פלוריסטם העוסקת בחקר תאי גזע וגם בכלל ביוטכנולוגיה שמחזיקה במגוון רחב של חברות ביומד. בנוסף ממליצים שם על האג"ח של נכסים ובנין. וגם: מהו תיק ההשקעות המומלץ ל-2012?

מישל אודי 08:5324.12.11

פרויקט המניות והאג"ח המומלצות של "כלכליסט" נמשך. היום (שבת) בית ההשקעות הלמן אלדובי מעניק את התחזית שלו ל-5 המניות ו-5 אגרות החוב המובילות לתיק ההשקעות ב-2012. לצד מניות מוכרות כמו גזית גלוב ודלק אנרגיה, מתוך 5 המומלצות שתיים בענף הביומד. הראשונה היא פלוריסטם שעוסקת בענף החם של עולם הביומד - תאי גזע, והשנייה היא כלל ביוטכנולוגיה שמחזיקה פורטפוליו גדול של השקעות, שרק לאחרונה רשמה רווח של חצי מיליארד שקל מהאחזקה בקיורטק.   

 

בשוק האג"ח, בבית ההשקעות גם מפתיעים עם חשיפה גבוהה לענף הנדל"ן: לא פחות מ-4 אגרות חוב קונצרניות עוסקות בשוק הנדל"ן המשרדי. נראה שלמרות הערכות לגבי שוק הנדל"ן למגורים שסימן השאלה לגביו רק גדל לקראת השנה הקרובה, נראה שבבית ההשקעות רגועים בנוגע לפגיעה בענף הנדל"ן המשרדי מההאטה הצפויה למשק ב-2012.

 

מדי יום, עד לסוף השנה, בתי ההשקעות המובילים בישראל יעניקו כאן את התחזיות שלהם ל-5 המניות הישראליות המובילות שהן חובה בכל תיק ואת 5 אגרות החוב הקונצרניות המומלצות להשקעה.

 

לחצו כאן להמלצות של איילון

לחצו כאן להמלצות של לאומי שוקי הון  

לחצו כאן להמלצות של אקסלנס נשואה  

לחצו כאן להמלצות של אלטשולר שחם

לחצו כאן להמלצות של מנורה מבטחים פיננסיים

לחצו כאן להמלצות של מגדל שוקי הון

לחצו כאן להמלצות של הדס ארזים

 

5 המניות המומלצות ל-2012

נכתב על ידי גיא דנש, מנהל השקעות גמל, קבוצת הלמן-אלדובי 

 

פלוריסטם - חלוצה בתחום פיתוח תרופות באמצעות תאי גזע

פלוריסטם פועלת בתחום פיתוח תרופות באמצעות תאי גזע, למקרים של מחלות כלי דם ומחלות ממאירות. החברה חלוצה בשימוש בשלייה כמקור לתאי הגזע ומתבססת על טיפול אלוגני - המהווה יתרון ביכולתה לייצר את התרופה באופן תעשייתי. החברה מציגה התקדמות חיובית עקבית לכל אורך חייה ומהווה כוח חלוץ בתחומה.

 

מעבדת מחקר לתאי גזע (ארכיון) מעבדת מחקר לתאי גזע (ארכיון) צילום: גיא אסיאג

  

גזית גלוב – שיפור מתמיד בתוצאות

חברת הנדל"ן המניב הבינלאומית שבימים אלו רשמה את מניותיה למסחר בארה"ב. גזית גלוב נהנית מפיזור גיאוגרפי נרחב, פיזור שוכרים ושיעורי תפוסה גבוהים לאורך זמן. החברה מציגה שיפור מתמיד ביחסיה הפיננסים תוך שמירה על מינוף סביר ומדיניות חלוקת דיבידנדים עקבית.

 

דלק אנרגיה – הדרך האידיאלית להיחשף לסקטור האנרגיה

החברה הינה השותף הכללי בדלק קידוחים ובאבנר ומובילה את תחום האנרגיה במדינת ישראל. לדלק אנרגיה חזקה בשטחים רבים וזכאית לקבלת תמלוגים מהשותפויות. אחזקה במניה זו מהווה דרך אידיאלית למשקיע הפרטי להיחשף לסקטור האנרגיה בישראל לטווח ארוך.

 

קידוח לווייתן קידוח לווייתן

 

מבני תעשיה - יציבה וזולה

מה דעתך על מניית מבנה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת הנדל"ן המניב שבשליטת אליעזר פישמן מוכיחה כבר שנים יציבות פיננסית תוך שמירה על מינוף סביר (מתחת ל-70%), עיקר נכסי החברה הם נדל"ן מסחרי. מבני תעשיה נהנית משיעורי תפוסה גבוהים ותזרים מזומנים חזק. עיקר נכסי החברה נמצא בישראל, ובמדינות מערב אירופה החזקות ונראה כי במחיר הנוכחי המניה אטרקטיבית.

 

כלל ביוטכנולוגיה – הגלל הפיזור

החברה הינה חברת החזקות בתחום מדעי החיים. כלל ביוטכנולוגיה מחזיקה בכמעט 20 חברות בשלבים קליניים שונים. החברה מעורבת באופן אקטיבי בניהול החברות המוחזקות ונהנית מנסיון רב וקשרים בתחום. החזקה במניה זו נותנת למשקיע אפשרות לפיזור השקעתו בתחום שבו נדרשת מומחיות רבה.בין בעלי המניות העיקריים בכת"ב נמצאת קבוצת אידיבי וחברת טבע.

 

5 אגרות החוב המומלצות ל-2012

 

וילאר אינטרנשיונל 6 – איתנות גבוהה בטחונות גבוהים 

מח"מ 6.3 שנים, תשואה 3.6% 

החברה פועלת בשלושה תחומי פעילות: השכרת מבנים, ייזום והקמה של נדל"ן להשקעה ולמגורים ושירותי ארכיב. אגרות החוב מובטחות על ידי שעבוד זכויות בשני נכסי מקרקעין אשר שווים ההוגן נכון ל - 30.9.2011 הינו 125 מש"ח. היקף סדרת האג"ח לאורך כל חיי האג"ח יהיה בגובה של 80% משווי הנכסים המשועבדים (LTV). מדובר בחברה בעלת איתנות פיננסית, שעור מנוף לא גבוה, תזרים מזומנים יציב ושעור גבוה של נכסים לא משועבדים.

  

ויתניה א' – תשואה אטרקטיבית

מח"מ 1.8 שנים, תשואה 7.2% 

החברה עוסקת בייזום בניה והשכרה של נדל"ן. החברה הינה בעלת ותק ומוניטין, נכסיה ממוקמים באזורי ביקוש, צפוי גידול בתזרים עם סיום מספר פרויקטים, שיעורי תפוסה גבוהים יחסית ו-LTV נמוך לנכסים, מינוף לא גבוה, כל אלו ביחד עם מסגרות אשראי לא מנוצלות הופכים את התשואה בנייר לאטרקטיבית.

 

נכסים ובנין ה' – נזילות גבוהה

מח"מ 1.8 שנים, תשואה 8% 

החברה פועלת בעיקר בתחום הנדל"ן בישראל, בהודו, אירופה וארה"ב. נכסים ובנין מציגה המשך בגידול בפרמטרים התפעוליים - הכנסות שכ"ד ו-EBITDA וכן מציגה שיעורי תפוסה גבוהים בנכסים לאורך זמן. לאחרונה גייסה החברה כ-500 מ' שקל באגרות חוב כך שהיתרות הנזילות שלה מסתכמות נכון לסוף ספטמבר 2011 לכ- 1.5 מיליארד ₪ מעבר לנדרש לפירעון לשנתיים הקרובות.

 

יצחק תשובה ונוחי דנקנר בעת פיצוץ מלון ניו-פרונטיר עליו רצו להקים את מלון הפלאזה. בינתיים שווי הקרקע, המוחזקת גם על ידי נכסים ובנין (25%), ירד מ-1.2 מיליארד דולר ל-700 מיליון דולר יצחק תשובה ונוחי דנקנר בעת פיצוץ מלון ניו-פרונטיר עליו רצו להקים את מלון הפלאזה. בינתיים שווי הקרקע, המוחזקת גם על ידי נכסים ובנין (25%), ירד מ-1.2 מיליארד דולר ל-700 מיליון דולר

 

 

אפריקה נכסים ג' - אטרקטיבית בטווח הקצר 

לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל צילום: שאול גולן

מח"מ 1.7 שנים, תשואה 9.28%

לאפריקה נכסים נכסים מניבים בישראל ופרויקטי מגורים ונכסים מניבים במזרח אירופה. לאור מספר מהלכים שביצעה החברה לאחרונה ובניהם המרת חוב לזמן קצר בחוב לזמן ארוך, מימון מחדש של מחצית היובל, מכירת הקניון בפלורה -  לחברה יש שקט לשנתיים הקרובות. נוסיף לכך שלחברה קיימות אפשרויות לגיוס חוב נוסף על מניות אפי אירופה הפנויות משעבוד וכן הגדלת מינוף על נכסים קיימים או מימושי נכסים.

 

דיסקונט שטר הון 1 - מאזן את החלק הסולידי בתיק

מח"מ 6.6 שנים, מרווח- 2.8% (תשואה - 4.7%) 

שטרי ההון דורגו ע"י מעלות בדירוג A-. בהתייחס לשינוי האסטרטגיה בה נקט הבנק לאחרונה, השינויים הצפויים בדרישות הלימות ההון מצד המפקח על הבנקים אשר יביאו להגדלת ההון והקטנת חלוקת דיבידנדים ביחד עם תמיכת הממשלה במערכת הבנקאית, זהו מרכיב סולידי לאיזון התיק.

 

תיק השקעות מומלץ ל-2012

 

30% - מניות (60%ב ישראל ו-40% בחו"ל, מוטה מדינות מתפתחות)

25% - אג"ח קונצרניות צמודות בדירוג גבוה

5% - אג"ח קונצרניות צמודות מדד לא דירוג השקעה

15% - אג"ח קונצרניות שקליות מדורגות

20% - אג"ח ממשלתיות לא צמוד בריבית קבועה למח"מ בינוני – ארוך.

 

פינת ההימורים לסוף 2012 

ת"א 25 - 1,150 נקודות

דאו ג'ונס = 12,600 נקודות

שער הדולר = 3.9 שקלים

שער היורו = 5.05 שקלים

 

* אין לראות באמור ייעוץ השקעות

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x