$
המלצות ואזהרות

תחזיות 2012: באיילון ממליצים לא לפחד מהאג"ח של דנקנר

בחברת הביטוח ממליצים על האג"ח של אי.די.בי פיתוח שנסחרת בתשואה של 15.5%. עוד מציינים שם את מניית החברה לישראל כאחת מחמש המניות המומלצות ל-2012

מישל אודי 12:4123.12.11

פרויקט המניות והאג"ח המומלצות של "כלכליסט" נמשך. היום (ו') גם באיילון מעניקים לנו את הרשימה שלהם למניות ולאג"ח שיש להחזיק בתיק ב-2012 יחד עם הערכות לתיק ההשקעות המומלץ לשנה הקרובה והימורים על המדדים המובילים בסוף השנה. בין היתר, בחברת הביטוח לא חששו מהלהמליץ על סדרה אחת מהסדרות של אי.די.בי הנסחרת בתשואה גבוהה של 15% וגם ממליצים על מניה יחסית לא מוכרת כמו יצרנית מדי המים ארד. עם זאת, הם מוצאים גם מקום לרווח בגזית גלוב, מזרחי, בזק וחברת האם בי קומיוניקיישן.

 

מדי יום, עד לסוף השנה, בתי ההשקעות המובילים בישראל יעניקו כאן את התחזיות שלהם ל-5 המניות הישראליות המובילות שהן חובה בכל תיק ואת 5 אגרות החוב הקונצרניות המומלצות להשקעה.

 

לחצו כאן להמלצות של אקסלנס נשואה

לחצו כאן להמלצות של אלטשולר שחם

לחצו כאן להמלצות של מנורה מבטחים פיננסיים

לחצו כאן להמלצות של מגדל שוקי הון

לחצו כאן להמלצות של הדס ארזים

 

5 מניות מומלצות 2012 

נכתב על ידי יוני בראל, מנהל השקעות ותחום אג"ח במחלקת עמיתים באיילון

 

גזית גלוב – יציבה וזולה

החברה עוסקת ברכישה, פיתוח וניהול נכסים מניבים בארה"ב, ישראל ואירופה. נכסי גזית גלוב הם מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים, דיור מוגן ומשרדים רפואיים. לחברה הנהלה ותיקה בעלת ניסיון מוכח בתחום הפעילות. רק בחודש האחרון השלימה החברה גיוס הון של למעלה מ-90 מיליון דולר. הדוחות של הרבעון החולף הציגו שיפור בפרמטרים תפעוליים והמשך צמיחה. להערכתי המניה מתומחרת מתחת לשווי הכלכלי.

 

ארד - מרוויחה מהרצון לחסוך במים

החברה עוסקת בפיתוח, תכנון וייצור של תעשיית מדידת מים מרחוק. ארדעוברת תקופה טובה מבחינה עסקית, המתבטאת בעלית המודעות בארץ ובעולם של תאגידים מוניציפאליים בדבר חיסכון במים, בשת"פ מצוין עם חברת Landis + Gyr שיחל להניב הכנסות במהלך 2012 וזכיה במכרז בספרד בסכום של 7מ יליון יורו. רוח גבית נוספת הגיעה מירידה חדה במחירי הנחושת, שהינו אחד מחומרי הגלם העיקריים של החברה, לצד מעבר מייצור מדי מים המבוססים נחושת למדי מים המבודדים על פלסטיק שיביאו לשיפור ברווחיות החברה כבר ברבעונים הקרובים. החברה נסחרת מתחת לשוויה הכלכלי. 

 

בעולם גוברת המודעות לבזבוז מים וביצרנית מדי המים ארד מרוויחים מכך בעולם גוברת המודעות לבזבוז מים וביצרנית מדי המים ארד מרוויחים מכך צילום: cc-by-sa מייקל קורדהי

 

מזרחי טפחות - זולה ואטרקטיבית 

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הבנק הציג תשואה להון של כמעט 15% ברבעון האחרון - הרבה מעבר לבנקים האחרים. עם זאת, מניית מזרחי טפחות נסחרת במכפיל הון (יחס ההון העצמי של הבנק לשווי השוק) נמוך של 0.85 המייצג תשואה להון של כ-8% בלבד ולכן נמצאת כמנייה זולה ואטרקטיבית. 

 

חברה לישראל - דיסקאונט גבוה על כיל

האחזקה המהותית ביותר בתוך החברה לישראל היא האחזקה בכיל. אך החברה מחזיקה גם בחברות נוספות: צים, טאואר, בזן, צ'רי – מיזם הרכב ועוד. כיל ממשיכה להציג גידול בהכנסות וברווח תוך עליה במחירי המכירה וגם על רקע כוונת פוטאש (ספקית האשלג הגדולה בעולם) להגדיל את האחזקה בכיל מ-13% ל-25%. החברה לישראל נסחרת בדיסקאונט סחיר של מעל ל-50%.

 

בזק – ממשיכה להתייעל

פועלת בתחומי התקשורת: טלפוניה קווית, סלולרית (פלאפון), אינטרנט וטלוויזיה (YES). בזקממשיכה לגייס לקוחות חדשים ולצמוח. בהמשך נראה גם ביטול הדרגתי של ההפרדות המבניות הקיימות ובכך תוכל למצות את הפוטנציאל כקבוצת תקשורת. בזק חילקה דיבידנד בסך 1.492 מיליארד שקל וצפויה להמשיך לחלק מעל 10% תשואה דיבידנד בכל אחת משלוש השנים הקרובות.

 

כנס בזק אקספו האחרון כנס בזק אקספו האחרון צילום: רונן טופלברג

 

אג"ח מומלצות ל-2012

 

ביטוח ישיר אג"ח ט' – בגלל הפעילות המגוונת

תשואה לפדיון: 6.4%. מח"מ: 3.5 שנים

ביטוח ישירהינה חברת אחזקות ציבורית הפועלת באמצעות חברת הבת "ישיר איי.די.אי" ומחזיקה בארבע חברות: אדגר עוסקת בנדל"ן מניב בארץ ובחו"ל, איי.די.אי חברה לביטוח, מיטב בית השקעות (מחזיקה 29%) ומימון ישיר העוסקת במתן אשראי כנגד שעבוד כלי רכב. האג"ח מגובה בביטחונות על מניות חברת "ישיר איי.די.אי" ובנוסף יש התניות בהן מחויבת החברה לעמוד.

 

שלמה החזקות יא' – רכבים כבטחונות

תשואה לפדיון:  6.9%. מח"מ: 2.9 שנים

שלמה שמלצר. אם הוא מוכר - האג"ח מועמדות לפירעון מיידי שלמה שמלצר. אם הוא מוכר - האג"ח מועמדות לפירעון מיידי צילום: שחר צרפתי

החברה עוסקת בתחום הליסינג וההשכרה של כלי רכב ותחום הביטוח. החברה הינה חברת הליסינג הגדולה בישראל. אגרות החוב מובטחות בשעבוד מדרגה ראשונה על רכבים של שלמה רכב. בנוסף יש התניות פיננסיות" שמירה יחס הון למאזן של 11% לפחות, העברת שליטה (מידיו של שלמה שמלצר, מ"א) תהווה עילה לפירעון מיידי וגם הורדת דירוג מתחת ל-BBB תהווה עילה לפירעון מיידי

 

קרדן ישראל אג"ח ד' - בטחונות גבוהים

תשואה לפדיון: 8.3%. מח"מ: 2.3 שנים 

החברה עוסקת במספר תחומים, אחזקותיה העיקריות הן: יבואנית הרכב UMI ישראל ודן רכב (זכיינית אוויס). האג"ח מובטחת בשעבוד ראשון על מניות קרדן NV , קרדן נדלן, דן רכב ומזומנים בסך של 100% מיתרת שווי האג"ח המונפק.

 

בי קומיוניקישן אג"ח א' – הזדמנות קניה

תשואה לפדיון: 3.9%. מח"מ: 2.1 שנים

מחזיקה בבזק ושייכת לקבוצת יורוקום של שאול אלוביץ. בזק מדורגת +AA ונחשבת לחברה בעלת איתנות פיננסית ותזרימית. בי קומיוניקיישן מדורגת A כלומר 4 דרגות מתחת לבזק הפער בדירוג נובע כתוצאה ממבנה החוב כאשר החוב הבכיר יותר לבנקים לעומת מחזיקי האג"ח. לטעמי פער של 4 דרגות דרוג גדול מידי ולכן בתשואות הנוכחיות מהווה הזדמנות קניה.

 

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי: עסקת מכתשים העניקה ביטחון למשקיעים נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי: עסקת מכתשים העניקה ביטחון למשקיעים צילום: אוראל כהן

אי.די.בי פיתוח ז' - יחס סיכון-סיכוי טוב

תשואה לפדיון: 15.5%. מח"מ: 2.8 שנים

לאחר שנחתמה עסקת המכירה של מכתשים לסינים, קיימת הרגשה נוחה ליכולת החברה לפרוע את התחייבויותיה. החברה מחזיקה בחברות בנות (סלקום, שופרסל, נייר חדרה, גב ים, גולף, נשר) בעלות איתנות פיננסית חזקה ולכן במידת הצורך תוכל לגייס חוב ולתת שעבוד של מניות או נכסים ספציפיים בחברות הבנות. לכן, יחס סיכון-סיכוי סבירים בהחלט אך בטווח הקצר תמשך התנודתיות הגבוהה.

 

תיק מומלץ ל-2012

 

29% - מניות (60% בישראל ו-40% בחו"ל עם דגש לארה"ב)

37% - אג"ח קונצרניות (25% צמוד מדד, 7% שקלי ו-5% מט"ח)

30% - ממשלתי (18% שקלי במח"מ של 4.5 שנים, 12% צמוד במח"מ 5.5 שנים)

4% - מזומן

 

פינת ההימורים

 

ת"א 25 בסוף השנה - בין 1050 ל-1200 נקודות

דאו ג'ונס בסוף השנה - 11,400 עד 13,200 נקודות

שער הדולר בעוד שנה – 3.7 עד 4.2 שקלים

שער היורו בעוד שנה – 4.5 עד 4.9 שקלים

 

* אין לראות בכתוב ייעוץ השקעות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x