$
בורסת ת"א

סלע קפיטל: תרגיל ההתחמקות של סלבין ושותפיו

שמואל סלבין, אלי בן חמו ויצחק סלע משנים את הסכם הניהול עם סלע קפיטל נדל"ן, קרן ה־REIT, שבניהולם. לפי הסכם הניהול החדש, השלושה לא יוגדרו יותר כבעלי שליטה ולכן לא ייאלצו להביא את שכרם לאישור מחדש של אסיפת בעלי המניות, כפי שהיה מתחייב מתיקון

אסף גילעם 06:5020.12.11

לפי הגדרת חוק ני"ע, שליטה בחברה משמעה "היכולת לכוון את פעילותו של תאגיד" שלא מתוקף תפקיד בחברה, על ידי שליטה במחצית או יותר של אמצעי השליטה, הכוללים, בין היתר, את היכולת למנות את המנכ"ל.

 

חברת הניהול סלע קפיטל אינווסטמנט, שבשליטתם של סלבין, בן חמו וסלע, חתומה

מאז יוני 2007 על הסכם ניהול עם חברת סלע קפיטל הציבורית, המעניק לה דמי ניהול בגובה של 1% מנכסי החברה לפני פחת. מתוקף ההסכם חברת הניהול נהנתה מדמי ניהול בהיקף 4.6 מיליון שקל. ביחד עם תשלום מבוסס מניות גדלה עלות השכר הכוללת של החברה המנהלת ל־5.6 מיליון שקל ב־2010. בנוסף מקבל סלבין, מתוקף היותו יו"ר הדירקטוריון ב־60% משרה, שכר בעלות שנתית של 469 אלף שקל בשנה. ההסכם המקורי כלל גם סעיף שבו חברת הניהול היתה אחראית גם על העמדת שירותי מנכ"ל במשרה מלאה - מה שהפך אותה, כל עוד ההסכם בתוקף, לבעלת השליטה בסלע קפיטל. עד אוקטובר 2010 כיהן בתפקיד המנכ"ל יצחק סלע, ובמקומו מונה לתפקיד גדי אלקיים.

 

בסוף אוקטובר הודיעה סלע קפיטל לבורסה, כי נחתם תיקון להסכם הניהול בין החברה לבין חברת הניהול. משמעותו היא שחברת הניהול "תציע" לדירקטוריון החברה מועמד שונה בכל פעם לתפקיד מנכ"ל החברה, עד ארבע פעמים. אם דירקטוריון החברה יחליט שלא למנות מי מהמועמדים לתפקיד מנכ"ל החברה, בכל ארבע הפעמים, רק אז יהיה רשאי הדירקטוריון למנות למנכ"ל החברה מועמד אחר, שיאותר על ידי הדירקטוריון, בהתאם לשיקול דעתו "הבלעדי". כמו כן, חברת הניהול תישא בעלויות העסקתו כפי שיקבע הדירקטוריון. ומי יושב בדירקטוריון? סלבין, בן חמו וסלע, ביחד עם ארבעה דירקטורים נוספים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x