$
בורסת ת"א

נובל אנרג'י: האומדן הטוב ביותר להפקת הגז מלווייתן עולה ל-17 TCF

בהשוואה ל-15.8 TCF לפני כחצי שנה. טווח האומדן החדש עומד על בין 14 TCF ל-20 TCF, בעוד שהאומדן הקודם עמד על טווח של בין 10.5 TCF ל-21 TCF. מניית רציו מחקה עלייה של 5% לאחר הדיווח

שי סלינס וליאור גוטמן 15:0619.12.11

נובל אנרג'י דיווחה היום (ב') כי היא מעדכנת את כמות המשאבים למאגר "לווייתן 3" אשר נמא בסמוך לחופיה של ישראל.

 

מה דעתך על מניית רציו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

האומדן החדש של מפעילת הקידוח עומד על טווח של בין 14 ל-20 TCF, בעוד שהאומדן הקודם שפורסם לפני כחצי שנה עמד על טווח של בין 10.5 ל-21 TCF. עוד עולה כי התחזית בעלת הסיכויים הטובים ביותר עלתה מ-15.8 ל-17 TCF.

 

צ'ארלס דיווידסון, מנכ"ל נובל אנרג'י: "עידכון חיובי זה של המשאבים בקידוח לווייתן מהווה סימן מעודד לחברה ולמשקיעים שלה. בתוך כך שלחנו צוות למקום על מת לזהות את האופציות למסחור הגז מהמאגר".

 

לגבי ההערכות על הנפט במאגר אין כל חדש מנובל אנרג'י, כאשר לפי ההערכה האחרונה לפני כחצי שנה, מאגר "לוויתן" עשוי להכיל 3 עד 4.2 מיליארד חביות נפט, זאת ברמת הסתברות של 8% עד 17%.

 

האחזקות בקידוח "לוויתן" מתחלקות בין רציו(15%), דלק אנרגיה(45.34%, באמצעות דלק קידוחים ואבנר) ונובל אנרג'י (39.66%).

 

בנוסף נובל הודיעה שפיתוח מאגר תמר נמשך כמתוכנן והוא צפוי להתחיל במבחני הזרמה בסוף 2012. המשמעות היא שלוחות זמני הפיתוח לפיהן תמר יהפוך למאגר מסחרי עד הרבעון הראשון של 2013 נכונים.

 

"נובל פרסמה את הנתונים על דעת עצמה"

 

במקביל לפרסום של נובל אנרג'י על עידכון המשאבים, דיווחה רציו לבורסה כי "הנתונים שהציגה נובל לגבי עדכון הערכת המשאבים בתגלית 'לווייתן" לא הוכנו על פי כללי המערכת לניהול משאבי פטרוליום ואינם בהתאם להנחיית הגילוי בנוגע לפעילות חיפושי נפט וגז שפורסמה על ידי רשות ניירות ערך". משמעות של הודעה זו של רציו היא שנובל אנרג'י לא נמצאת תחת הפיקוח של הרשות בישראל ועל כן היא יכולה לפרסם בכל עת עידכונים לגבי מאגרי הגז אותם היא מפעילה - עניין אשר רציו מנועה מלעשות.

 

ברציו הוסיפו כי השותפות תפרסם תוך חודשיים ממועד השלמת הקידוח בלווייתן 3, דו"ח מיידי אודות עדכון הערכת המשאבים בלווייתן, וזאת בהתאם להוראות הנחיית הגילוי לפעילות נפט וגז של רשות לניירות ערך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x