$
המלצות ואזהרות

פרויקט המניות והאג"ח המומלצות ל-2012 יוצא לדרך

מי יהיו המניות המנצחות של 2012? אילו אג"חים כדאי להחזיק? בתי ההשקעות המובילים בישראל נענו לאתגר ואחרי שנה קשה בשווקים הם מצביעים על 5 המניות ו-5 אגרות החוב שלדעתם חובה בכל תיק. את הפתיחה נותן בית ההשקעות הדס ארזים שממליץ על ספקטוניקס, מלאנוקס, אבגול, אוהה ובנק מזרחי טפחות בתיק המניות ועל האג"חים של דמרי, דיסקונט, דה לסר, אלבר וסקופ. בכל יום יציג בית השקעות אחר את רשימת המומלצות שלו

מישל אודי 14:0018.12.11
שנה קשה עברה על המשקיעים בתל אביב, ולמעשה כמעט בכל העולם. מדד ת"א 25 איבד מתחילת השנה כ-18% מערכו כאשר המשקיעים במניות הבנקים איבדו שליש מהשקעתם בממוצע. אז מה צופנת לנו השנה הבאה? הדעות חלוקות. מצד אחד הצרות של אירופה עוד איתנו וכנראה לעוד הרבה זמן, אך מנגד, ארה"ב מציגה סימנים של התאוששות, לפחות לדעת חלק מהכלכלנים. ומה אצלנו? קשה לדעת.

 

הכלכלנים בבתי ההשקעות ובבנקים מציינים כמעט בכל סקירה כי מחירי המניות נמוכים ונוחים להשקעה לטווח ארוך, עם זאת בשל התנודתיות בשווקים קשה לראות מתי נראה את מחירי המניות מגיעים לאותם מחירים שצופים הכלכלנים.

 

על רקע התנאים הקשים של השוק, "כלכליסט" ביקש מבתי ההשקעות את ההמלצות הטובות ביותר לשנה הקרובה: המניות הטובות ביותר והאג"חים שכדאי שיהיו בתיק ב-2012. בכל יום יציגו כאן בתי ההשקעות המובילים בישראל את 5 המניות הטובות ביותר שלהם לשנה הקרובה ו-5 אגרות החוב שינצחו את השוק.

 

חלק מהבחירות של בתי ההשקעות הפתיעו אותנו, לא תמיד נבחרו חברות במדד ת"א 100 היוקרתי אלא דווקא המניות הקטנות ומוכרות פחות. ייתכן ומדובר בהפקת לקחים אחרי ש"מניות דפנסיביות" ו"ספינות דגל" כמו אי.די.בי, פרטנר, כיל ואחרות איבדו עשרות אחוזים בשנה החולפת - הרבה ממעבר למדדים.

 

את הפרויקט בחרנו להתחיל עם בית השקעות קטן יחסית, הדס ארזים. בית ההשקעות בניהולו של רמי דרור, לא פחד להעניק המלצות מפתיעות ומרעננות לשנה הקרובה. כמו-כן נתן בית ההשקעות את תיק ההשקעות המומלץ ל-2012 יחד עם הערכות לשנה הקרובה.

 

5 המניות המומלצות

 

1. ספקטרוניקס – מחכים למארינס

ספקטרוניקס רשמה השנה ירידה חזקה בפעילות במגזר הצבאי לאחר סיום שני פרויקטים גדולים לאספקת מערכות לכיבוי אש לצבא האמריקאי . לעומת זאת, המגזר האזרחי ממשיך לרשום גידול בפעילות. ההכנסות מהמגזר רשמו עליה של 6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הסיכוי לעלייה משמעותית בהכנסות בשנת 2012 עשוי להגיע מזכייה בפרויקט לאספקת 20-16 אלף מערכות לפרויקט של המארינס.

 

2. מלאנוקס – רוכבת על גל ה-WEB2

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המצטרפת הטרייה למדד ת"א 25 היא ספקית מובילה של פיתרונות לתקשורת מהירה בין רשתות מחשבים, שרתים ואחסון מידע. מלאנוקס עומדת כיום לפני קפיצת מדרגה משמעותית עם העלייה הדרמטית בצורך של ארגונים למרכזי אכסון מידע גדולים והתפתחות ה-2.0 WEB ומחשוב הענן. החברה שרושמת הכנסות כיום של כ-270 מיליון דולר השנה עשויה להגיע למכירות של מעל מיליארד דולר בשנים הקרובות.

 

3. אבגול – בגלל הגידול בכושר הייצור

יצרנית הבדים הלא ארוגים עבור תעשיית החיתולים היא בעלת ייצור גלובאלי ויעילות גבוהה. בשנת 2012, צפויים להתחיל לעבוד שני קווים חדשים אשר יגדילו את התפוקה בכ-30% וישפרו את היעילות התפעולית של מפעליה. בשל אופיו הדפנסיבי של הענף הממותג בו אבגול פועלת (לקוחותיה העיקריים הם P&G ו-KC) ומרווחיה היציבים, אנו סבורים כי היא אטרקטיבית לשנה הקרובה.

 

קו ייצור של אבגול קו ייצור של אבגול

 

4. אוצר התיישבות – לקנות את בנק לאומי בזול

הפעילות העיקרית של אוצר התיישבות (אוהה) הנה אחזקת מניות בנק לאומי. במאזן יש הון עצמי כנגד אחזקות סחירות, ללא חוב וזהו. ההזדמנות נובעת מפער חד בין שווי השוק של תיק הנכסים המוערך בכ-940 מיליון שקל לשווי שוק של כ-500 מיליון שקל, מאפשר להיחשף למניית לאומי בהנחה ניכרת.

 

5. מזרחי טפחות – משאיר אבק לשאר הבנקים

בנק מזרחי טפחות נסחר מתחת להונו העצמי ומושפע מהסנטימנט השלילי המאפיין את מניות המערכת הפיננסית. מנגד, הבנק מציג תוצאות כספיות מצוינות ברמת הסיכון הנמוכה במערכת. החשיפה לניירות ערך זניחה, ההפרשה להפסדי אשראי נמוכה והבנק אינו מציג הרעה באיכות תיק האשראי. היעילות התפעולית טובה והתשואה הרבעונית להון של כ-14.9%, גם אם גבוהה מהמייצגת, משאירה אבק למתחרות.

 

5 אגרות החוב המומלצות

 

1. דמרי כ"ג – תשואה משתלמת

תשואה לפדיון: 9.8%. מח"מ 2.5 שנים

דמרי היא חברת נדל"ן יזמי מהוותיקות בארץ. בעלת עתודות בהיקף של 8,700 יח"ד בעתודות קרקע, בתכנון ובביצוע. בחודשים האחרונים נרשמת עלייה בתשואות איגרת החוב על רקע עלייה ברמת המינוף, הפעילות הרגולטורית לצינון שוק הנדל"ן והדיווחים על עצירת העסקאות וירידה במחירי המכירה. להערכתנו, האג"ח נסחרת בתשואה המתאימה לרמת הסיכון. בנוסף, החברה פועלת להקטנת המינוף ותוכל לשרת את חובותיה מיתרות המזומנים, הפעילות השוטפת ובמקרה הצורך גם ממכירת קרקעות.

 

פרויקט דמרי טאוארס מודיעין פרויקט דמרי טאוארס מודיעין

 

2. דיסקונט שטר הון 1 – החוב ינצח את המניות

תשואה לפדיון: 4.5%. מח"מ: 6.6 שנים

שטר הון של בנק דיסקונטאשר משמש כחלק מההון הרגולטורי של הבנק לחישוב הלימות ההון. הפרסום בתקשורת לפיו הפיקוח על הבנקים צפוי להגדיל את יעד הלימות הון הליבה כחלק מיישום תקנות באזל 3 יביא, בסופו של התהליך, למערכת בנקאות יציבה יותר בישראל. אך לתהליך עצמו יש מרוויחים ומפסידים – המפסידים יהיו בעלי המניות והמרוויחים יהיו בעלי החוב הבנקאי.

 

3. דה לסר אג"ח א' ו-ב' – מינוף נמוך ושוכרים טובים

אג"ח א' - תשואה לפדיון: 13% (צמוד לדולר). מח"מ 1.9 שנים

אג"ח ב' – תשואה לפדיון: 8.2%. מח"מ 4.1 שנים

החברה פועלת בתחום הנכסים המניבים בניו יורק, מרביתם מושכרים לסוכנויות פדרליות, מדינת ועיריית ניו יורק ומתאפיינים בשכירות ארוכת טווח. המינוף נמוך יחסית וההון העצמי מהווה כ-45.4% מסך המאזן. יחסי הנזילות טובים ופריסת החוב נוחה. מדורגת A2 על ידי מידרוג. האג"ח נסחרות בתשואות המתאימות לרמת סיכון הגבוהה מהותית מהעולה מהדרוג והיחסים הפיננסים.

 

4. אלבר ח' – בגלל הבטחונות והטווח הקצר

תשואה לפדיון: 5.7%. מח"מ: 1.6 שנים

אלבר היא חברת ליסינג מובילה הפועלת בענף ממונף. לאג"ח ח' מח"מ קצר ובטחונות של כלי רכב ביחס שעבוד סביר המספק כרית ביטחון גם במקרה של כניסת ענף הרכב להאטה וירידת מחירים. התגברות הרגולציה בענף הרכב, גוררת חששות להתכווצות השוק, אך בשל אופי הפעילות, צמצום כלי רכב משפר את התזרים. אנו סבורים כי במח"מ קצר זו ההשקעה אטרקטיבית.

 

מגרש מכוניות של אלבר מגרש מכוניות של אלבר

 

5. סקופ 4 – אטרקטיבית בטווח הקצר

תשואה לפדיון: 7.2%. מח"מ 1.6 שנים

סקופעוסקת ביבוא ושיווק של מוצרי מתכות בישראל ובחו"ל. למרות רגישות גבוהה של פעילותה למצב כלכלי ולמחירי המתכות בעולם והסיכון ברמת המלאי הגבוהה של החברה, בישראל החברה נהנית ממובילות ומתנודתיות נמוכה יחסית. לחברה יחס הון למאזן סביר ונגישות טובה לבנקים. האטה בפעילות גוררת צרכי הון חוזר נמוכים יותר והחזר תזרים. במח"מ קצר ההשקעה אטרקטיבית.

 

תיק ההשקעות המומלץ ל-2012

 

50% - אג"ח קונצרני

20% - אג"ח מדינה

30% מניות (מזה 30% בישראל ו-70% בחו"ל)

 

פינת ההימורים

 

מה יעשה מדד ת"א 25 בשנה הקרובה? יעלה ב-5%

מה יעשה מדד דאו ג'ונס בשנה הקרובה? יעלה ב-12%

שער הדולר בעוד שנה - 3.75 שקלים

שער היורו בעוד שנה - 4.5 שקלים

 

מחר יפורסמו ההמלצות של מגדל שוקי הון
בטל שלח
    לכל התגובות
    x