• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": דליה אנרגיות כוח בדרך לגייס 400 מיליון שקל

הגיוס שייעשה באמצעות הנפקת מניות בכורה צוברות יממן את הקמתה של תחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל

גולן חזני 07:4808.12.11

דליה אנרגיות כוח יוצאת לגיוס של 400 מיליון שקל בשוק ההון. ל"כלכליסט" נודע כי הגיוס ייערך בהנפקה ייחודית של מניות בכורה צוברות של החברה. את ההנפקה יוביל לאומי ושות' חתמים והרוד שואו יחל בשבוע הבא.

 

דליה אנרגיות כוח שאריק רייכמן (לשעבר מנכ"ל תנובה) הוא היו"ר שלה,

היא חברת פרטית שמוחזקת בידי ארגון התשומות של משקי התק"מ (43.3%), חברת חירם־אפסילון (43.3%), סיגמא אפסילון (3.3%) וקרן תשתיות ישראל (10%).

 

דליה וחברת אלסטום צפויות להקים יחד את תחנת הכוח פרטית הגדולה ביותר בישראל, שאלסטום תפעיל ותתחזק במשך 20 שנה. עלותו הכוללת של הפרויקט הוא יותר ממיליארד דולר.

 

תחנת הכוח ממוקמת באזור צפית שבדרום השפלה, והיא עתידה להיות בעלת הספק כולל של 835 מגה־ואט. התחנה תכלול שתי יחידות ייצור בטכנולוגיית טורבינות גז במחזור משולב, בהספק של 417 מגה־ואט כל אחת.

 

מניות בכורה הן מניות המקנות עדיפות למחזיק בהן בדמות זכות בכורה לקבלת דיבידנד וכן בקבלת נכסים בפירוק. מניות בכורה אינן מקנות זכות הצבעה. במידה וחברה מחלקת דיבידנד הוא ישולם תחילה לבעלי מניות הבכורה ורק אח"כ לבעלי המניות הרגילות (אם נשאר כסף מההפרשה).

במקרה של דליה מדובר במניות בכורה צוברות, כלומר: מניות הצוברות את זכותן לדיבידנד גם בשנים בהן לא חלקה החברה דיבידנד. בשנה בה יוחלט על חלוקת דיבידנד, יקבלו בעלי מניות הבכורה הצוברות דיבידנד גם על שנה זו וגם על השנים בהן לא חולק דיבידנד.

 

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x