$
בורסת ת"א

אופרה אחרת: אולטרה שייפ דוחה קבלת האישור מה-FDA, המנכ"ל מתפטר

לפני כשנה וחצי המליצה אופרה ווינפרי על המכשיר להמסת שומנים של החברה. לפי החברה, ההרעה במצב החברה נובעת ממצב השווקים בעולם

שי סלינס ושניר הנדלר 09:5701.12.11

חברת אולטרה שייפ, המפתחת מכשיר להמסת שומנים, דיווחה היום (ה') כי אסף איל התפטר מתפקידו כמנכ"ל החברה והחברה בת וזאת כתוצאה מהרעה מהותית שחלה בשבועות האחרונים במכירות החברה, בין היתר, כתוצאה מהמשבר הכלכלי הפוקד את אירופה בפרט והעולם בכלל.

 

מה דעתך על מניית גיבוי אחזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אברהם הופרט, אשר כיהן עד כה כסמנכ"ל התפעול והפיתוח של החברה בת, ימונה, החל מדצמבר הקרוב כמנכ"ל החברת בת.

 

מהדוחות הכספיים שפרסמה החברה במהלך השנה האחרונה, עולה כי לחברה תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת ולפיכך, דירקטוריון החברה החליט להפעיל תוכנית עבודה חלופית, אשר כוללת בין השאר צמצום בהוצאות החברה, דחיית חלק מפעילויות החברה, הפחתה נוספת במצבת כוח אדם וחסכון בכל סעיפי ההוצאות למעט בהוצאות הקשורות בקבלת אישור ה-FDA למוצר החברה.

 

כמו כן החברה הודיעה כי היא תפעל על מנת למצוא מקורות מימון שיאפשרו את המשך פעילותה העסקית של החברה ובכלל זה, לפעול באופן מיידי לגיוס הון, בדרך של הנפקת זכויות או בכל דרך אחרת.

 

אלילת תוכניות האירוח והלייף סטייל אופרה ווינפרי הזניקה לפני כשנה וחצי את מניית אולטרה שייפ בכ-60% ביום אחד, בעקבות בכתבה שפורסמה באתר המגזין של אופרה. הכתבה עלתה לאתר החברה אתמול. המניה זינקה ב-63.3% במחזור חריג של כ-26 מיליון שקל.

 

הערת עסק חי

 

דירקטוריון אולטרה שייפ בדעה, כי ככל שתכניות החברה האמורות לא יתממשו, קיים ספק ממשי ביחס לאפשרות המשך התנהלותה של החברה כעסק חי.

 

מעבר להרעה בפעילות, אולטרה שייפ ממשיכה לעורר ספק למהימנות תחזיותיה למועד קבלת אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) למכשיר הקונטור 1 שפיתחה להצרת היקפים. עד חודש מאי עוד קיוו המשקיעים כי האישור יתקבל עד סוף 2011, אלא שאז דיווחה החברה כי האישור יתקבל רק ברבעון הראשון של 2012. בדו"חות הרבעון השני שוב עדכנה אולטרה שייפ את תחזיותיה, וכעת היא מעדכנת כי אישור כשזה יתקבל, אם בכלל, ברבעון הרביעי של 2012.

 

הכנסות אולטרה שייפ ברבעון השלישי הסתכמו ב-1.3 מיליון דולר – צניחה של 45% לעומת התקופה המקבילה. באולטרה שייפ הסבירים את הירידה החדה בהכנסות בהאטה במכירות באירופה, קנדה ודרום אמריקה. בשורה התחתונה אולטרה שייפ ספגה הפסד של 1.6 מיליון דולר. לשם השוואה, את הרבעון המקביל סיכמה החברה עם הפסד של 1.2 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x