$
שוקי חו"ל

"לברוח מאירופה ולחפש את האור בשווקים המתפתחים"

כך ממליץ בית ההשקעות טנדם קפיטל. כלכלת ארה"ב תתאושש וניתן יהיה להרוויח מהשקעות ביפן כאשר הסערה העולמית תחלוף, מעריכים בבית ההשקעות

מעין מנלה 14:2028.11.11

בית ההשקעות טנדם קפיטל ממליץ לברוח מאירופה ולחפש את האור בשווקים המתפתחים. בית ההשקעות, שיערוך מחר (ג') כנס להשקעות גלובליות בתל אביב, צופה כי כלכלת ארה"ב תתאושש, מצמצם כמעט לחלוטין את ההשקעה בגוש היורו וכן מעריך כי ניתן יהיה להרוויח מהשקעות ביפן כאשר הסערה העולמית תחלוף.

 

לגבי ארה"ב בבית ההשקעות מעריכים כי הכלכלה מתאוששת וכי היא אינה צפויה להיכנס שוב למיתון. "בחודשים האחרונים פורסמו מספר 'נבואות הזעם' ששוב חזו מיתון ואף משבר בארה"ב. עם זאת, הנתונים הכלכליים מצביעים על המשך ההתאוששות בכלכלה הגדולה בעולם, גם אם היא איטית מבחינה היסטורית. נתוני הסנטימנט הצרכני הנמוכים משקפים יותר מכול את האכזבה של האמריקאים מקובעי המדיניות ומהעשירון העליון (שנתפש כ"חוגג" על חשבונם של אמריקאים מן השורה), מאשר את מצבם הכלכלי. שוק העבודה עדיין נותר חלש, אך גם בפן הזה נרשם שיפור הדרגתי הכולל ירידה בתביעות אבטלה חדשות וירידה בשיעור האבטלה הכללי", כך לפי ארז ברית, מנכ"ל בית ההשקעות ויוליה ויימן, אנליסטית מאקרו.

 

גוש היורו לעומת זאת כבר נמצא במיתון, להערכת בית ההשקעות, אשר מעריך כי משבר החובות ביבשת מוסיף מנה גדולה מידי של אי-ודאות באשר לרווחי החברות וביצועי שוק המניות.

 

בנוגע ליפן מעריכים בבית ההשקעות כי השקעה בסקטורים מובחרים תהייה כדאית אם וכאשר תתבהר התמונה הגלובלית, שכן הם לא מצפים שיהיה שיפור דרסטי בכלכלת המדינה בתקופה הקרובה.

 

נקודת האור, לפי בטנדם קפיטל היא השווקים המתפתחים. זאת, מסבירים בבית ההשקעות הודות לנתונים בסיסיים בריאים וצמיחה מהירה, עם כי פחות מהירה משנה שעברה. המתפתחות מייצרות בשנים האחרונות כ-80% מסך הצמיחה הגלובלית. "אחת הבעיות המרכזיות עמן התמודדו קובעי המדיניות במדינות המתפתחות בשנה האחרונה, כתבו, הייתה האינפלציה המהירה שהובלה על ידי מחירי המזון והסחורות האחרות. לאחרונה, נראה שהאינפלציה מתחילה להירגע, בשל הירידה במחירי הסחורות בחודשים האחרונים על רקע התחזית להאטה בעולם המתועש".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x