$
שוקי חו"ל

הצרות באירופה נמשכות: הונגריה פנתה לקבלת סיוע מקרן המטבע

לאחר חרושת שמועות הודתה הונגריה בבקשה לקבלת סיוע. לפני שלוש שנים קיבלה המדינה 25 מיליארד דולר ולפי הערכות - ללא הסיוע יירד דירוג האג"ח של המדינה לרמת "זבל"

סוכנויות הידיעות 14:0821.11.11
קרן המטבע הבינלאומית הודיעה היום (ב') כי הונגריה ביקשה באופן רשמי סיוע פיננסי "כאמצעי זהירות". בהצהרה קצרה מסרה קרן המטבע כי קיבלה בקשה מבודפשט "לסיוע פיננסי אפשרי". ההכרזה מגיעה לאחר שבימים האחרונים צצו שמועות בנושא, והרשות ההונגריות התעקשו כי ביקור נציגי קרן המטבע במדינה בשבוע שעבר היה חלק משיחות שגרתיות בין הצדדים. כעת צפויים הנציגים לשוב לוושינגטון לקיים דיון בנושא עם הנהלת הקרן.

 

"קרן המטבע קיבלה בקשה מהרשויות בהונגריה בנוגע לסיוע פיננסי אפשרי", מסרה יו"ר הקרן כריסטין לגארד. "הרשויות שלחו בקשה דומה לנציבות האירופית, שבה ציינו כי בכוונתם להתייחס לכל סיוע מצד קרן המטבע או הנציבות כאמצעי זהירות".

 


 

לפני שלוש שנים הועבר להונגריה חילוץ בגובה 25 מיליארד דולר. האנליסטים מעריכים כי בלי הסכם חדש, דירוג האשראי של המדינה יקוצץ לרמת זבל. על פי הנתונים האחרונים, רמת החוב של הונגריה טיפסה בספטמבר ל-82% מהתמ"ג מ-75% ביוני. על פי תחזיות האנליסטים, שיעור הצמיחה של הונגריה יהיה הנמוך ביותר מקרב 10 המדינות שהצטרפו לאיחוד האירופי ב-2004, ותירשם התרחבות של 0.5% בלבד ב-2012.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x