$
בורסת ת"א

כלל תעשיות מחלקת דיבידנד של 250 מיליון שקל אחרי רווח נקי של 230 מיליון שקל

אבי פישר וצביקה לבנת: "החברה סיימה את הרבעון עם רווחים משמעותיים ותזרים חזק. אנו מתבוננים בתשומת לב ובדאגה בהתפתחויות הכלכליות בעולם ובארץ ומקווים שהיציבות תשוב במהרה"

שהם לוי 09:5721.11.11

כלל תעשיות בניהולם המשותף של צביקה לבנת ואבי פישר סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם רווח נקי של 230 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 2 מיליון שקל ברבעון המקביל של 2010. עם פרסום הדוחות הכספיים הכריזה החברה על דיבידנד של 250 מיליון שקל.

 

במקביל מדווחת החברה על התקדמות בפעילות להקמת קרן להשקעות בחברות ציוד רפואי בהיקף של 225 מיליון שקל שתנוהל על ידי כלל תעשיות.

 

במסגרת הדוחות מציינת כלל תעשיות כי ליישום המלצות הוועדה להגברת התחרותיות במשק תהיה השפעה מהותית עליה בכל הקשור למידת יכולתה לממש אחזקות בחברות בנות, או לרכוש חברות.

 

"כלכליסט" פרסם בשבוע שעבר את מסמך העמדה של אי.די.בי  בדבר מסקנות הביניים של הוועדה. לשם ניסוח המסמך שכרה הקבוצה את שירותיהם של עו"ד רם כספי ושל עו"ד דוד חודק, מי שעמד בראש ועדת חודק להסדרת שוק האשראי החוץ־בנקאי. מסמך העמדה נפתח במילים הבאות: "להמלצות אין אח ורע בעולם, ואין להן קשר כלשהו להגברת התחרותיות במשק".

 

נכון לתום הרבעון השלישי עמד יחס החוב נטו לשווי האחזקות של קבוצת אי.די.בי כולה על 82% ושל החברה עצמה על 24% בלבד. למועד פרסום הדוחות הכספיים עמד יחס חוב נטו לשווי אחזקות מתואם של קבוצת אי.די.בי על 78% ושל החברה על כ-28%. החברה ציינה כי רמת המינוף המצרפית של קבוצת אי.די.בי ושל החברה חושבה על בסיס המידע הזמין שהיה בידי החברה.

 

גם ברבעון הרביעי צפויה כלל תעשיות להציג רווחי הון משמעותיים עם השלמת עסקת מכירת מלוא הון מניותיה של פאנדטק (57%) במזומן לקרן פרייבט אקוויטי אמריקאית - GTCR במחיר של 23.33 דולר למנייה. מחיר העסקה מגלם שווי של 388 מיליון דולר לפאנדטק. כת"ש צפויה לקבל תמורה של כ-205 מיליון דולר ולרשום רווח חשבונאי של כ-400 מיליון שקל.

 

כפי שדיווחה טרם פרסום הדוחות הכספיים, כלל תעשיות רשמה רווח הון של 241 מיליון שקל ברבעון הנוכחי, הודות לעסקת קיורטק-טבע. עסקה זו תאפשר לקיורטק לראשונה להרחיב את פעילותה לאינדיקציות סרטן נוספות, לרבות מלנומה והמעי הגס. כלל תעשיות השלימה את העסקה בתחילת אוקטובר.

 

"תחום הביוטכנולוגיה הופך מרכזי וחשוב"

 

אבי פישר וצביקה לבנת, אמרו אחרי פרסום הדוחות הכספיים של החברה: "כלל תעשיות מסיימת את הרבעון השלישי עם רווחים משמעותיים ותזרים חזק. אנו מתבוננים בתשומת לב ובדאגה בהתפתחויות הכלכליות בעולם ובארץ ומקווים שהיציבות תשוב במהרה".

 

באשר לרווחים הגבוהים שרשמה החברה עקב העסקה עם טבע אמרו פישר ולבנת: "תחום הביוטכנולוגיה, אותו זיהינו כבר בשנת 2003 כמנוע צמיחה עתידי לכת"ש, הופך בהדרגה לתחום מרכזי וחשוב ביותר בפעילותה של כת"ש. תחום זה, לצד העסקה שנחתמה ברבעון זה למכירת פאנדטק, יפצו השנה על שחיקה ברווחיות חברות התעשייה הבסיסית. השחיקה נובעת בעיקר משילוב גורמים אובייקטיביים לרבות המשבר הכלכלי באירופה וההאטה העומית, עלייה תלולה במחירי חשמל וגז והתייקרות חומרי גלם לצד לחצים רגולטוריים ופופוליסטיים מתמשכים. כל אלה שוחקים את רווחיות התעשייה והעסקים בישראל. אנו מתמודדים עם גורמים אלו תוך ביצוע צעדי התייעלות במקומות שדורשים זאת ומקווים להתבהרות המצב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x