שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הכשרה אנרגיה במגעים לייצוא הגז בשרה ומירה

החברה רכשה 37% ממניות GGR מפעילת הקידוחים בשרה ומירה ב־11 מיליון דולר ומנהלת מגעים להקמת אסדה להנזלת גז

ליאור גוטמן 06:4116.11.11

חברת הכשרה אנרגיה מקיימת מגעים ראשונים עם שלוש חברות על הקמת אסדת הנזלת גז ימית לקידוחים ברישיונות שרה ומירה. כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בחברות דייהו, סמסונג וחברת הגז הלאומית של דרום קוריאה (COGAS), על פי הכשרת אנרגיה, על אחת מהחברות מסוגלת להציב אסדה בלב ים, להפיק

גז ולשנע אותו לחו"ל לאחר הנזלתו.

 

אתמול דיווחה החברה שהיא מרחיבה את פורטפוליו נכסי האנרגיה שבבעלותה עם רכישת 37% מחברת GGR) GeoGlobal Resources), שמפעילה את קידוחי הגז והנפט ברישיונות שרה ומירה. שווי העסקה נאמד ב-11.5 מיליון דולר.

 

היתרון העיקרי להכשרה אנרגיה מעסקת הרכישה הוא אחזקת מפעיל קידוח בתוך החברה, לעומת חברות רבות אחרות שעוסקות בחיפושי גז ונפט ומוגבלות מכך שאינן מחזיקות ביכולת זו. על פי ההסכמות בין הצדדים הכשרה תשלם כ־4 מיליון דולר תמורת 16.6% (לאחר הקצאה) מהון המניות של GGR, ובנוסף הכשרה תקצה ל־GGR מניות בהכשרה אנרגיה בתמורה לקבלת הקצאה בסדר גודל דומה ב־GGR. שווי ההקצה יעמוד על כ־7.5 מיליון דולר והיקפה יהיה כ־25% מהחברה. בסיכומו של ההליך הכשרה אנרגיה תחזיק ב-37.7% מ־GGR. במסגרת ההסכם הוענקו להכשרה אנרגיה שלוש סדרות של אופציות להגדלת החזקותיה ב־GGR, שמימושם יגדיל את אחזקותיה בחברה אל מעבר ל־50%.

 

"הכשרה אנרגיה מתכוונת להסתייע ב־GGR וליהנות מיכולותיה המקצועיות והגיאולוגיות לאיתור רישיונות פוטנציאלים חדשים וכן מיכולותיה כמפעיל במסגרת פיתוח אותם רישיונות", סיכם אוהד מראני, מנכ"ל הכשרה אנרגיה. בנוסף, הכשרת היישוב, שמחזיקה בהכשרה אנרגיה, הפיצה כ־4% ממניות הכשרה אנרגיה בבורסה כדי להרחיב את אחזקות הציבור במניה. ולאפשר לה להיכנס למדד ת"א 100.

 

בשורה פחות מעודדת עבור הכשרה אנרגיה הייתה הודעת נובל אנרג'י האמריקאית אתמול, על כך שקידוח "לוויתן" יחל רק בינואר ולא החודש כפי שהיה צפוי. הכשרה קידוח הייתה אמורה להשתמש באותה אסדה (הומר פרינגטון) כך שבמקום שקידוחי הכשרה במאגר "מירה" יחלו בפברואר הן עלולות להידחות למרץ או אפריל.

GGR היא חברה קנדית שמחזיקה ב־10 רישיונות חיפוש בהודו, מהם אחד יבשתי והשאר ימיים, וכן זוג רישיונות בקולומביה. נכון לתחילת 2011 מאגרי החברה כוללים נפט וגז טבעי בהיקף פוטנציאלי של כ־4.3 מיליון חביות נפט, וכ־104 BCF (מיליארד רגל מעוקב) של גז טבעי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x