$
בורסת ת"א

מאגר אנרגיה חדש? דלק ורציו מדווחות על מציאת גז בקידוח "דולפין"

הרישיון, שבבעלות אבנר, דלק קידוחים, רציו ונובל אנרג'י, נמצא כ-110 ק"מ מערבית לחופי חיפה. לא ברור אם הממצאים הראשוניים מאששים את ההערכות הראשוניות ל-0.5 TCF גז במאגר. הערכות: ההסתברות להפקת גז גבוהה ועומדת על 73%

ליאור גוטמן 10:0006.11.11

מאגר אנרגיה חדש מול חופי ישראל? שותפויות הגז אבנר, דלק קידוחים ורציו מדווחות הבוקר (א') על פוטנציאל למציאת גז טבעי בקידוח "דולפין 1", שממוקם כ-110 ק"מ מערבית לחופי חיפה.

 

הקידוח החל בסוף אוגוסט האחרון והוא ממוקם ברישיון "חנה", ובסמוך לרישיונות "רחל" ו"עמית", ששניהם מרכיבים את קידוח "לוויתן". רישיון זה הוא אחד מחמשת רישיונות "רציו" אליהם נכנסו קבוצת דלק ונובל אנרג'י כשותפות, כאשר האחזקות בו מתחלקות בין קבוצת דלק (45.34%, באמצעות אבנר ודלק קידוחים), נובל אנרג'י (39.66%) ורציו (15%). ההיתר לבצע חיפושי גז ניתן לחברות בדצמבר 2008 והוא תקף עד לאמצע דצמבר 2011.

 

על פי דו"חות דלק קידוחים, במקום שוכן מאגר גז של כ-0.5 TCF (טריליון רגל מעוקב) שהם כ-15BCM (מיליארד מ"ק), כלומר כגודל מאגר "דלית" ובהיקף של פי שלוש מהצריכה השנתית שנמדדה בישראל ב2010.

 

ההסתברות להפקת הגז גבוהה יחסית ונאמד ב73%. בשלב זה לא ברור האם ממצאי הגז הראשוניים מאוששים את הערכת גודל המאגר המקורית. בדו"חות דלק קידוחים לרבעון השני של 2011 דווח לראשונה על כוונה לבצע במקום קידוח זאת מתוך כוונה לנצל את הזמן בו פועלת אסדת "סדקו אקספרס" מול חופי ישראל. עלות הקידוח נאמדה ב-50 מיליון דולר. 

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x