$
שווקי חו"ל

אפל החמיצה את התחזיות למרות זינוק של 54% ברווח הנקי ברבעון

ענקית הטכנולוגיה הרוויחה 6.62 מיליארד דולר, או 7.05 דולר למניה ברבעון ורשמה הכנסות של 28.27 מיליארד דולר; אנליסטים צפו הכנסות של 29.5 מיליארד דולר ורווח של 7.34 דולר למניה; המניה ירדה ב-5% בשעות שאחרי המסחר

הראל עילם 22:3618.10.11

ענקית הטכנולוגיה, אפל, דיווחה היום (ג') לאחר תם המסחר בוול סטריט על תוצאותיה לרבעון הרביעי של החברה.

 

החברה דיווחה על עלייה של 54% ברווח הנקי ו-39% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד. היא הכניסה 28.27 מיליארד דולר עם רווח נקי של 6.62 מיליארד דולר, או 7.05 דולר למניה.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עם זאת לראשונה מזה למעלה משבע שנים, אפל החמיצה תחזיות האנליסטים. בעבר עקפה את תחזיות האנליסטים האופטימיים ביותר. הצפי היה להכנסות בגובה 29.5 מיליארד דולר ורווח של 7.34 דולר למניה. כתוצאה מכך, המנייה ירדה ב-7% בסחר לאחר סגירת השערים, לאחר שאתמול נסגרה בעליה של 0.5% והגיעה לנקודת שיא כל הזמנים שלה - 422 דולר למניה, או שווי שוק של 391 מיליארד דולר.

 

אפל רשמה עליה של 26% בהיקף מכירות מחשבי מאק, ובסך הכל מכרה 4.89 מיליון מחשבים במהלך הרבעון האחרון. מכירות מחשב הלוח אייפד זינקו ב-166% ל-11.12 מיליון. מנכ"ל החברה טים קוק הודה שהאייפד אכן פוגע במכירות המאק, אבל ציין שהוא פוגע יותר במכירות הפיסי. "למרות הכל, המאק עדיין נהנה מהרבעון הכי טוב שלו", הוא הוסיף.

 

ענקית הטכנולוגיה גם מכרה 17.07 מיליון אייפונים, עלייה של 21%. יש גם לצין את מכירות האייפון החדש של אפל, אייפון 4S, שמכר יותר מ-4 מיליון יחידות בשלושת הימים הראשונים מאז עלייתו למדפים ביום שישי. מדובר בקצב המכירות הגבוה ביותר של דגם אייפון חדש, אשר בולט במיוחד לאור החידושים המעטים שהיו במכשיר לעומת הדגם הקודם. עם זאת מכירות האייפון 4S אינן נכללות בדו"ח הרבעוני.

 

ירידה חדה נרשמה במכירות מכשירי האייפוד, בעיקר בעקבות כך שהחברה לא הציגה כל דגמים חדשים השנה. המכירות ירדו ב-27% עם 6.62 מיליון מכשירים בלבד.

 

הצפי לרבעון הבא - שיא כל הזמנים בהכנסות

 

החברה חוזה שבמהלך הרבעון הבא, הכולל את תקופת החגים בארצות הברית והשקת האייפון 4S, החברה תגיע ל-37 מיליארד דולר, או 9.30 דולר למניה. יש לציין שתחזיות החברה תמיד היו נמוכות מהתוצאה הסופית - כפי שגם קרה ברבעון הנוכחי.

 

עד כה, הרבעון הטוב ביותר שהיה לאפל אי פעם היה תקופת החגים ב-2010, אז היא הכניסה מעט פחות מ-30 מיליארד דולר. קוק גם ציין שהוא חוזה שאפל תשבור שוב שיא במכירות האייפון, מאק והאייפד ברבעון הבא.

 

קוק ציין גם את הצמיחה העצומה של אפל בסין, שהפכה להיות השוק השני בגודלו עבור החברה אחרי ארצות הברית - עם 16% מכלל המכירות. מדובר בעלייה של 300% לעומת השנה שעברה. "מעולם לא ראיתי מדינה עם שכבת מעמד ביניים כל כך גדולה, וכולם רוצים לקנות מוצרי אפל" הוסיף קוק. "בסין, השמיים הם הגבול". חלק מהאנליסטים צופים כי סין תהפוך לשוק הגדול ביותר של אפל בתוך כשנה.

 

החברה פתחה לאחרונה מספר סניפים נוספים במדינה, כולל סניף דגל בהונג קונג, ומתכוונת לפתוח 25 סניפים נוספים במהלך השנים הקרובות - וכן מאות דוכנים בחנויות ברחבי המדינה דרך שיתוף עם פוקסקון, המייצרת את מוצרי אפל. ישנן למעלה מ-7,000 עמדות המוכרות אייפונים בכל רחבי סין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x