$
שוקי חו"ל

קרפור: הרווח ב-2011 ייפול ב-20%

רשת הקמעונאות השנייה בגודלה בעולם מורידה את תחזית הרווח בפעם השנייה בתוך שלושה חודשים. הסיבה - ההאטה באירופה

בלומברג 11:1113.10.11

קרפור, רשת הקמעונאות השנייה הגדולה בעולם, הורידה את תחזית הרווח שלה לשנת 2011, זו הפעם השנייה בתוך שלושה חודשים. מהחברה נמסר כי ההערכה כעת היא שהרווח ייפול ב-20% על רקע האטה באירופה. "לנוכח חוסר הוודאות המתגבר, החלטנו לשם הזהירות להרחיב את הטווח הנוכחי של הערכות הרווח התפעולי לשנה הנוכחית, והן עומדות כרגע על ירידה של בין 15-20%", מסר המנכ"ל לארס אולופסון. באוגוסט הודיעה הרשת כי הערכות הן לירידה של 15%.

 

מניות קרפור נפלו ב-4.9% במסחר בפריז, הירידה החדה ביותר במדד קאק הצרפתי. כמו כן, החברה הצרפתית מתאימה מחירים ומשפצת את הסניפים הגדולים ביותר שלה, במסגרת תוכנית הקרויה "התחלה מחדש" (Reset), שמטרתה להילחם בתחרות המקומית. זאת לאחר שאתמול דיווחה יריבתה קזינו על זינוק בהכנסות, שנבעו מצמיחה באמריקה הלטינית ואסיה. לעומת זאת, בקרפור דיווחו על ירידה בהכנסות ברבעון השלישי בחנויות הפתוחות למעלה משנה, בצרפת נפלו המכירות ב-2.3%, ואילו במערב אירופה נרשמה ירידה של 2.2%. "המכירות בצרפת היו גרועות מהתחזיות", טוען האנליסט ג'יימי ואסקז מבנקו סנטנדר.

 

הורדת התחזית הנוכחית היא החמישית בשנה האחרונה עבור הרשת. מכירות הרבעון השלישי עמדו על 22.8 מיליארד יורו (31.5 מיליארד דולר), עלייה של 0.3% משנה שעברה. עם זאת, האנליסטים ציפו להכנסות מעט גבוהות יותר של 22.9 מיליארד יורו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x