$
שוקי חו"ל

בורסות אירופה ננעלו בירידות על רקע אישור הרחבת סמכויות קרן היציבות

הקאק בפריז והדאקס בפרנקפורט השילו מערכם 1.3%, הפוטסי בלונדון ירד ב-0.7%; הפרלמנט בסלובקיה היה האחרון מבין 17 מדינות גוש היורו שאישר את הרחבת סמכויות הקרן

מעין מנלה 18:0113.10.11

הבורסות המובילות באירופה ננעלו היום (ה') בירידות, על רקע אישור הרחבת סמכויות קרן היציבות.

 

פוטסי דאקס קאק מילנו

 

הפרלמנט בסלובקיה אישר היום את הרחבת סמכויות קרן היציבות האירופית בהצבעה חוזרת. בכך, הסיר הפרלמנט את המכשול האחרון ליישום השינויים לקרן החילוץ של מדינות גוש היורו.

 

סוכנות הדירוג פיץ' הורידה היום את דירוג החוב של הבנקים הבריטיים לוידס ורויאל בנק אוף סקוטלנד מכיוון שחלה ירידה בסבירות לסיוע ממשלתי נוסף לבנקים.

 

האיחוד האירופי מתכנן לכפות על הבנקים הגדולים באירופה לגייס מיליארדי יורו על מנת להגדיל את ההון שלהם, כך לפי מנואל ברוסו - נשיא הנציבות האירופית; מטרת המהלך - למנוע משבר חוב נוסף בעתיד. בנוסף הציע ברוסו לאסור על הבנקים לחלק דיבידנדים ובונוסים לעובדים עד שיגייסו את ההון הנדרש.

 

משמעות המהלך היא שלאחר שהבנקים יגדילו את היקף ההון שלהם, הם יוכלו לספוג הפסד של עד כ-9% מההלוואות, בהשוואה ל-5% כיום.

 

בבורסות אסיה נרשמו עליות היום בהובלת חברות יצוא ומשאבים זאת בעידודה של התוכנית החדשה לפתרון משבר החוב האירופי אשר חידשה את בטחון המשקיעים.

 

קרפור, רשת הקמעונאות השנייה הגדולה בעולם, הורידה את תחזית הרווח שלה לשנת 2011, זו הפעם השנייה בתוך שלושה חודשים. מהחברה נמסר כי ההערכה כעת היא שהרווח ייפול ב-20% על רקע האטה באירופה. "לנוכח חוסר הוודאות המתגבר, החלטנו לשם הזהירות להרחיב את הטווח הנוכחי של הערכות הרווח התפעולי לשנה הנוכחית, והן עומדות כרגע על ירידה של בין 15-20%", מסר המנכ"ל לארס אולופסון. באוגוסט הודיעה הרשת כי הערכות הן לירידה של 15%. 

 

מניית דויטשה טלקום תרכז עניין לאור הידיעות כי מניית HTO - המפעילה שירותי סלולר ביוון - צנחה ב-84% מאז התחילה חברת דויטשה טלקום הגרמנית לרכוש את מניותיה ב-2008. לפי ההערכות, ההפסד של חברת התקשורת הגרמנית עומד על 5.5 מיליארד דולר.

 

קלאודיה נמט, ראש החטיבה האירופית של דויטשה טלקום אמרה בראיון כי "למרות הירידה החדה במחיר המניה עקב המשבר במדינה, אני עדיין מאמינה כי השקעה זו תניב פירות בטווח הארוך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x