$
בורסת ת"א

ביוקנסל החלה בניסוי שלב 2b בתרופה לטיפול בחולי סרטן הלבלב

הניסוי יבחן את היעילות והבטיחות של תרופת ה-BC-819 שתינתן בשילוב עם התרופה Gemcitabine, שהינה כימותראפיה שמהווה טיפול תרופתי מאושר עבור החולים

שניר הנדלר 15:4405.10.11

חברת ביוקנסלהחלה בניסוי קליני שלב 2b בתרופה BC-819 לטיפול בחולי סרטן הלבלב, כך עולה מהודעה שפרסמה היום חברת הביופרמצבטיקה.

 

הניסוי יבחן את היעילות והבטיחות של תרופת ה-BC-819 שתינתן בשילוב עם התרופה Gemcitabine, שהינה כימותראפיה שמהווה טיפול תרופתי מאושר עבור חולי סרטן הלבלב. המטרה הראשית של הניסוי הינה מדידת משך הזמן בו יחיו המשתתפים ללא התקדמות במחלה. התרופה תיבדק בחולים עם גידול לבלב מקומי, מתקדם ובלתי נתיח, אשר לא קיבלו טיפול קודם.

 

הניסוי צפוי לכלול כ-100 חולים ב-25 עד 30 מרכזים רפואיים, בין היתר, בארה"ב, באירופה ובישראל. חולה ראשון קיבל טיפול ראשון במסגרת הניסוי במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא. על פי מתווה הניסוי, כמחצית מהמשתתפים יטופלו בשילוב של BC-819 והטיפול הכימותראפי הסטנדרטי לסרטן הלבלב, Gemcitabine, ואילו המחצית השנייה תקבל Gemcitabine בלבד.

 

ניתוח תוצאות הביניים מתוכנן לאחר גיוס 18 החולים הראשונים, וזאת על מנת לקבוע את המינון הסופי של BC-819 להמשך הניסוי.

 

ביוקנסל דיווחה בעבר על הצלחה בעמידה ביעדי הניסוי הקליני Phase I/IIa בטיפול בסרטן הלבלב תוך הצגת

מינהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA אישר בעבר לביוקנסל מעמד של תרופת יתום לתרופת ה-BC-819 בטיפול בסרטן הלבלב בארה"ב. האישור מעניק לחברה את הזכות לשווק את התרופה באופן בלעדי למשך שבע שנים מיום אישורה בארה"ב.

 

סרטן הלבלב הינו אחד מהסרטנים העמידים ביותר בפני טיפול תרופתי ונחשב כאחד ממחלות הסרטן הקשות ביותר. על פי הערכות שיעור התמותה ממחלה זו נאמד בכ-80% מהחולים במהלך השנה הראשונה להתפרצות המחלה ועולה לכדי כ-95% במהלך 5 שנים מיום התפרצות המחלה. עלויות הטיפול בסרטן הלבלב נאמדות במספר מיליארדי דולרים בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x