$
שוקי חו"ל

"עתודות הגז של קפריסין צפויות להפוך אותה למדינה העשירה באירופה"

כך לפי מייקל ג'יי. אקונומידס מאוניברסיטת יוסטון שהוסיף כי להערכתו כמות הגז בבלוק 12 גבוהה פי 50 מאשר ב"לווייתן"

סוכנויות הידיעות 11:2705.10.11

קפריסין צפויה להפוך למדינה העשירה ביותר באירופה, לאחר הקידוחים והניצול הפיננסי של הגז הטבעי, כך העריך מייקל ג'יי. אקונומידס, פרופסור לכימיה והנדסה ביו מולקולארית בקולן קולג' להנדסה של אוניברסיטת יוסטון.

 

מה דעתך על מניית דלק קידוחים יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בכנס "הים של קפריסין 2011" אקונומידס טען כי ישנם סימנים לקיומן של עתודות עצומות של גז טבעי בתוך האזור הכלכלי הבלעדי (EEZ) של קפריסין. להערכתו, העתודות בבלוק 12 שבו החלו כבר הקידוחים, גבוהות פי 50 מאשר בקידוח לווייתן בישראל. לדבריו, יש להקים משרד שיהיה אחראי לתיאום כל הפעולות הקשורות לניצול פיננסי של הגז הטבעי.

 

כשנשאל אקונומידס האם יש לקפריסין את הפוטנציאל להפוך למרכז אנרגיה מוביל, ענה בחיוב, וציין כי עמדתה של קפריסין באירופה תהיה חשובה ביותר. בנאום שנשא במהלך הכנס, אקונומידס טען שהניצול הפיננסי של הגז הטבעי בקפריסין יעלה את ההכנסה לנפש ב-70% בעשור הקרוב, וכתוצאה מכך קפריסין תהפוך למדינה העשירה באירופה.

 

נובל אנרג'י, שמפעילה את הקידוח בהאי, החלה בקידוח באזור הכלכלי, ומחזיקה בכל זכויות הקידוח בבלוק 12, אך לאבנר ולדלק קידוחיםיש אופציה לרכוש כל אחת 15% מהזכויות בו. במהלך חודש אוגוסט האריכו שתי השותפויות את האופציה שהם מחזיקים עד ל-1 באוגוסט 2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x