שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אלי הולצמן פרש מאינטרנט זהב ובי קומיוניקיישנס

מייסד ספקית התקשורת שהפכה לחברת אחזקות יוחלף בידי סמנכ"ל הכספים, דורון תורג'מן

גילעד נס 09:4703.10.11

מנכ"ל ומייסד משותף באינטרנט זהב, אלי הולצמן, פרש בתחילת השבוע מתפקידו – כך הודיעה החברה הבוקר (ב'). הולצמן פרש גם מתפקיד מנכ"ל בי קומיוניקיישנסחברת האחזקות שבאמצעותה מחזיק שאול אלוביץ' בגרעין השליטה בבזק. דורון תורג'מן, סמנכ"ל הכספים של שתי החברות, מונה כמחליפו של הולצמן ומשמש החל מאתמול כמנכ"ל החברה. את תורג'מן יחליף בתפקידו הקודם אהוד יהלום, שהצטרף לחברות במאי האחרון.

 

מה דעתך על מניית אינטרנט זהב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אינטרנט זהב משמשת כיום כחברת אחזקות, כאשר אחזקתה העיקרית היא כ-75% ממניות חברת "B תקשורת", המחזיקה בכשליש ממניות בזק. בעלת המניות העיקרית באינטרנט זהב היא חברת יורוקום, המחזיקה בכ- 79% ממניות אינטרנט זהב, ונשלטת בידי האחים שאול ויוסף אלוביץ'. הולצמן שימש עד להתפטרותו גם כדירקטור בבזק, ועם פרישתו עזב גם את כסא הדירקטור בחברת התקשורת.

 

אינטרנט זהב זכורה בעיקר כאחת מספקיות האינטרנט שפעלו בעשור הקודם בשוק הישראלי. החברה הוקמה ב-1992 לקראת פתיחת שוק התקשורת לתחרות במקטע אספקת האינטרנט בחיוג, ובשנת 2004 החלה לספק גם שירותי שיחות בינלאומיות. במהלך השנים אף חברה למיקרוסופט ישראל להקמת פורטל MSN המקומי, אך יצאה מהשותפות לפני מספר שנים. ב-1999 הונפקה החברה בבורסת הנאסד"ק האמריקאית, ומאז היא נסחרת במקביל גם בבורסה בת"א.

 

ב-2007 התמזגה אינטרנט זהב עם חברת "קווי זהב", אותה ניהלה סטלה הנדלר, שפעלה גם היא בתחום השיחות הבינלאומיות. החברה הממוזגת קיבלה את השם "012 Smile", והנדלר נותרה כמנכ"לית החברה הממוזגת, בעוד אינטרנט זהב, בראשות הולצמן, הפכה לחברת אחזקות שהפעילה בשנים האחרונות מספר אתרי מסחר אלקטרוני ומדיה. בשנתיים האחרונות מכרה החברה את רוב אחזקותיה, ונותרה עם האחזקה ב-B תקשורת (ובאמצעותה בבזק) ובחברת "סמייל מדיה". באפריל 2010 השלים שאול אלוביץ' את רכישת גרעין השליטה (כ-30%) של מניות בזק מקבוצת סבן-אייפקס-ארקין, שהתבצעה באמצעות חברת סמייל הבורסאית, לאחר שפעילות התקשורת של סמייל הופרדה ממנה ונמכרה לחברת אמפל מקבוצת מרחב. סמייל הבורסאית שינתה את שמה ל-B תקשורת, בעוד חברת התקשורת סמייל נמכרה בהמשך לפרטנר.

 

הולצמן היה ממייסדי חברת סופר-פארם ב-1997, ובהמשך שימש במספר תפקידים בענף הפרסום עד שהיה חלק מצוות ההקמה של אינטרנט זהב. תורג'מן הצטרף לאינטרנט זהב ב-2004, וקודם לכן שימש במספר תפקידים בבזק וברשות הדואר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x