$
שוקי חו"ל

מודי'ס הורידה את דירוג החוב של הבנקים הגדולים בצרפת

סוכנות הדירוג הורידה את דירוג החוב לטווח ארוך של קרדיט אגריקול בדרגה אחת ל-Aa2 ואת דירוג החוב של סוסייטה ג'נרל ל-Aa3 מדירוג של Aa2

סוכנויות הידיעות 08:4314.09.11
סוכנות הדירוג מודי'ס חתכה היום (ד') את דירוג החוב לטווח ארוך של הבנקים הצרפתיים קרדיט אגריקול, וסוסייטה ג'נרל. דירוג החוזק הפיננסי של קרדיט אגריקול גם נחתך ל-C מדירוג של C+. מודי'ס כתבה כי הדירוג החדש "תואם יותר לחשיפה המשמעותית של הבנק לכלכלה היוונית".

 

דירוג

החוב לטווח ארוך של קרדיט אגריקול הורד בדרגה אחת ל-Aa2 מדירוג של Aa1, בעוד שדירוג החוב לטווח ארוך של סוסייטה ג'נרל נחתך בדרגה אחת ל-Aa3 מדירוג של Aa2. סוכנות הדירוג גם הודיעה כי היא תאריך את בחינת דירוג החוזק הפיננסי של סוסייטה ג'נרל "על מנת לבדוק את ההשלכות של המצב העדין המתמשך בשווקי המימון של הבנקים".

 

אתמול מניות הבנקים הגדולים בצרפת, BNP פריבה וסוסייטה ג'נרל עברו מירידות ונסגרו בעליות במסחר בפריז לאחר שדחו טענות לגבי גישתן למימון.BNP פריבה, אשר צנחה ב-12% במהלך היום עלתה בסופו של יום המסחר ב-7.2% וסוסייטה ג'נרל אשר צנחה ב-8.1% נסגרה היום בעלייה של 15%. זאת לאחר שמנכ"ל סוסייטה ג'נרל, פרדריק אוודאה אמר בראיון לרשת הטלוויזיה של בלומברג כי "ניתן להתמודד" עם חשיפת הבנק לאג"ח של מדינות אירופיות מבלי להצטרך גישה למימון של השווקים בארה"ב.

 

"עבור הבנקים שלנו, החשיפה לאג"ח ממשלתי היא נמוכה וניתנת לניהול", אמר אוודאה. "יש לנו הגנות רבות של נזילות ואנחנו מתאימים את עצמנו להפחתה בחשיפה למימון משוק-הכסף".

 

הורדת הדירוג של הבנקים הייתה צפוייה לאחר שסוכנות הידיעות בלומברג דיווחה ב-11 לספטמבר כי הבנקים הגדולים בצרפת לפי שווי שוק, BNP פריבה, סוסייטה ג'נרל וקרדי אגריקול, עלולים לספוג הורדה בדירוג על ידי סוכנות מודי'ס כבר השבוע, בשל חשיפתם ליוון.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x