$
בורסת ת"א

ההצבעה של בעלי המניות ב-S1 לאישור עסקת פאנדטק נדחתה בחודש

המועד המקורי לאישור העסקה היה ב-22 בספטמבר ונדחה כעת ל-23 באוקטובר. העילה: מצגת שפרסמה ACI לגבי הצעתה לרכוש את S1 ביום רביעי האחרון

שהם לוי 11:3211.09.11

האם בפאנדטקו-S1 חוששים שבעלי המניות של האחרונה לא יצביעו בעד עסקת המיזוג? לפחות על פי ההחלטה לדחות את ההצבעה בקרב בעלי המניות ב-S1 לאישור העסקה מה-22 בספטמבר ל-23 באוקטובר, נראה שכן.

 

חלק מהתנאים הנדרשים להשלמת עסקת המיזוג בין S1 לפאנדטק דורשים בין היתר אישור בעלי המניות של S1, אישור בעלי המניות של פאנדטק וכן אישור של הממונה על ההגבלים העסקיים. כמו גם את אישור בית המשפט בישראל. נכון לרגע זה עדיין לא מולא אף תנאי מאלה שצויינו ומעבר לכך לאור הנחישות של ACI שהיא המתחרה של פאנדטק ברמה העסקית וגם בנוגע לעסקה, יש בהחלט מקום לחשש.

 

ביום רביעי האחרון, בתום נעילת המסחר המסחר בוול סטריט, האיצה ACI בבעלי המניות של S1  שלא לאשר את עסקת המיזוג עם פאנדטק בטענה כי היא מציעה אלטנטיבה עדיפה בהרבה על עסקת המיזוג.

 

במסגרת אותה מצגת שפרסמה החברה למשקיעים היא טוענת שהמיזוג שלה עם S1 יביא לסינרגיות של 24 מיליון דולר בשנה. אותן סינרגיות צפויות לחול באופן מלא כבר החל מ-2012 כשעל פי הצעתה מצפה ACI להשלים את המיזוג עם S1 כבר השנה.

 

בהסכם המיזוג של S1 עם פאנדטק מצפות החברות ליישם את הסינרגיות באופן מלא רק ב-2012. לשם השוואה המיזוג של S1 עם פאנדטק צפוי להביא לסינרגיות של 12 מיליון דולר בשנה בלבד. במצגת שפרסמה באתר רשות ניירות ערך בארה"ב טוענת ACI כי הצעת הרכש שלה ל-S1 עולה בכל פרמטר על האלטנטיבה שעומדת בפני החברה - המיזוג עם פאנדטק.

 

טרם שליחת המצגת לבעלי המניות ב-S1 שיפרה ACI את הצעת הרכש שסיפקה לחברה, כך שהגדילה את מרכיב המזומן בעסקת המיזוג המוצעת מ-5.7 דולר ל-6.2 דולר, כאשר מרכיב המניות בעסקה נותר ללא שינוי ועומד על 0.1064 מניות של ACI על כל מניה של S1. אחרי ההצעה הראשונה של ACI החליטה S1 להמשיך בתוכנית המיזוג עם פאנדטק, אך מאז פרסום ההצעה המשופרת לא סיפקה החברה את גרסתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x