$
בורסת ת"א

טבע ואלקוברה דיווחו על הצלחה בניסוי בתרופה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז

אהרון שוורץ, סמנכ"ל מיזמים ייחודיים בטבע: "שיתוף הפעולה שלנו עם אלקוברה בפיתוח MG01CI לטיפול בהפרעת קשב וריכוז משתלב היטב באסטרטגייה של טבע"

שי סלינס 16:2307.09.11
טבעוחברת אלקוברה, הודיעו היום (ד') כי על הצלחה בתוצאות ראשוניות של מחקר קליני בשלב II של תרופה לטיפול בהפרעת קשב וריכוז (ADHD) במבוגרים. שוק התרופות למחלה זו הוערך בשנה זו בכ-5 מיליארד דולר.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
"אנו מרוצים מאד מתוצאות הניסוי", אמר ד"ר אהרון שוורץ, סמנכ"ל מיזמים ייחודיים בטבע. "שיתוף הפעולה שלנו עם אלקוברה בפיתוח MG01CI לטיפול בהפרעת קשב וריכוז משתלב היטב באסטרטגייה של טבע לפיתוח פורטפוליו של מוצרים בליבת ההתמחות שלנו – מערכת העצבים".

 

מנתוני המחקר עולה כי התכשיר השיג תוצאה טובה בשיעור הסבל של המטופלים. בנוסף לא דווחו תופעות לוואי מהותיות ולא היה הבדל בשיעור הדיווח הכללי של תופעות הלוואי בין שתי הקבוצות.

 

"הפרעת קשב וריכוז היא ההפרעה הנחקרת ביותר והמאובחנת ביותר מבין ההפרעות הפסיכיאטריות בקרב ילדים ומבוגרים, ושכיחותה נעה בין 3% ל-5%," אמרה ד"ר איריס מנור, מנהלת היחידה להפרעת קשב וריכוז במרכז לבריאות הנפש גהה בפתח תקוה. "אני מעודדת מאד מתוצאות הניסוי הזה, המצדיקות המשך המחקר הקליני ב-MG01CI, כתרופה חדשנית, לא-ממריצה (non stimulant), היכולה לתרום רבות לסובלים מהפרעות אלה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x