$
המלחמה על דמי הניהול

גם דש יגבה דמי ניהול בקרנות הכספיות שלו

אחרי שהקרן הכספית של דש גייסה 1.1 מיליארד שקל באוגוסט, החליט בית ההשקעות לגבות דמי ניהול של 0.15% מהקרנות הכספיות שלו. בכך מצטרף לפסגות, אקסלנס ומיטב שכבר העלו דמי ניהול בקרנות

רחלי בינדמן 11:0705.09.11

בית ההשקעות דש שבניהולו של ידין ענתבי דיווח הבוקר כי הוא מעלה דמי ניהול בקרן הכספית שלו ל-0.15% לאחר שבשנים האחרונות הקרן לא גבתה דמי ניהול כלל.

 

דש הצטרף במהלך לפסגות, אקסלנס, ומיטב שכבר הודיעו על העלאת דמי ניהול בקרנות הכספיות. קרנות הנאמנות הכספיות הן קרנות

שרוכשות פיקדונות בנקאיים קצרים ומק"מים קצרים ונחשבות קרנות סולידיות ביותר שנהנו מגיוסי עתק בחודשים האחרונים על רקע הפאניקה בציבור שברח מהקרנות המסורתיות. עד כה על רקע התחרות העזה בענף בתחום זה נמנעו בתי ההשקעות מלגבות דמי ניהול בקטגוריה.

 

פסגות היתה הראשונה שהרימה את הכפפה והעלתה כבר בסוף 2010 את דמי הניהול בקרנות הללו אך המתחרות לא מיהרו ליישר קו. אלא שבחודשים האחרונים על רקע הפידיונות הכבדים בתעשיית הקרנות המסורתיות והפסד הכנסות משמעותי שנגרם למנהלי הקרנות הם החליטו להפסיק לסבסד את הקרנות הכספיות. בתי ההשקעות החליטו להתחיל בגביית דמי ניהול בקרנות הכספיות שיכסו לפחות את עמלת ההפצה שהם משלמים לבנקים בגין שיווק הקרנות ללקוחות העומדת היום על 0.125% מסך הנכסים המנוהלים.

 

כעת לא נותרו כמעט בשוק קרנות כספיות ללא דמי ניהול. דש אגב גייסה באוגוסט לקרן הכספית שבה העלתה דמי ניהול סכום עתק של 1.1 מיליארד שקל. דווקא כעת כשהציבור שועט לקרנות הכספיות החליטו להעלות דמי ניהול בקרנות אלו. כל בתי ההשקעות גייסו לקרנות הכספיות סכום מצרפי של 4.2 מיליארד שקל באוגוסט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x