$
בורסת ת"א

לא מוותרת: ACI מקפיצה את המחיר בהצעת הרכש ל-S1

כעת יאלץ דירקטוריון S1 להסביר מדוע הסכם המיזוג שלה עם פאנדטק הוא האופציה הטובה יותר. הצעת הרכש של ACI משקפת פרמייה של 30% על מחיר הנעילה של מניית S1 ב-25 ביולי

שהם לוי 16:0725.08.11

המאבק על S1 שהודיעה באחרונה על מיזוג  עם פאנדטק הישראלית עולה שלב: חברת ACI Worldwide שיפרה את הצעת הרכש שלה לחברה כך שהגדילה את מרכיב המזומן בעסקת המיזוג המוצעת מ-5.7 דולר ל-6.2 דולר, כאשר מרכיב המניות בעסקה נותר ללא שינוי ועומד על 0.1064 מניות של ACI על כל מניה של S1.

 

הקרב על המיזוג בין פאנדטק ל-S1 הלך והתחמם במיוחד לאחרונה. ACIW, שלחה מכתב המתנגד למיזוג בין שתי החברות למשקיעי S1. זאת, אחרי שדירקטוריון S1 הודיע כי הוא דוחה את הצעתה של ACIW לרכוש את החברה לפני כשבוע. על פי המכתב, ACIW טענה כי המיזוג לא מהווה שום פרמיה עבור משקיעי S1 ולכן עליהם להתנגד לו. כמו כן, ACIW טוענת כי הסירוב לעסקה בין s1 לבין פאנדטק ישלח מסר לדירקטוריון S1 כי בעלי המניות מעדיפים את העסקה עם ACIW.

 

על פי מחיר הסגירה של מניית ACI בתום יום המסחר הקודם מדובר על שווי המשקף ל-S1 מחיר של 10 דולר למניה.

 

אחרי הצעת הרכש הראשונה שהעניקה ACI ל-S1 היא החליטה להמשיך בתוכנית המיזוג עם פאנדטק. המיזוג משקף שווי של כ-315 מיליון דולר לפאנדטק (325 מיליון דולר בדילול מלא) וכ-400 מיליון דולר ל-S1. שתי החברה מצפות להשלים את המיזוג עד תום השנה הנוכחית.

 

"ACI מחויבת לנקוט בצעדים הדרושים כדי להשלים את רכישת S1 ואנחנו מאמינים שהמהלך היום יסייע לנו בתהליך", אמר פיליפ ג'י. הסלי, נשיא ומנכ"ל ACI. "בהינתן אי הוודאות והמצב בשווקים החלטנו להגדיל את רכב המזומן בהצעה כדי לספק וודאות וערך לבעלי המניות של S1", כך הוסיף.

 

ההצעה של ACI משקפת פרמייה של 30% על מחיר הנעילה של מניית S1 ב-25 ביולי השנה, יום המסחר האחרון טרם הגשת הצעת הרכש הראשונה. מדובר על פרמייה של 20% על המחיר הממוצע של מניית החברה ב-52 השבועות האחרונים.

 

ACI מאמינה שהעסקה תושלם ברבעון הרביעי. עד כה הבטיחה החברה את מימון העסקה הצפויה על ידי וולס פארגו שידאג לרכיב המזומן בה.

 

הסלי המשיך ואמר: "אנחנו שולחים היום לבעלי המניות של S1 מסר ומבקשים מהם לשקול את התועלות הפיננסיות והאסטרטגיות בהצעה שלנו ודוחקים בהם להצביע נגד הצעת המיזוג עם פאנדטק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x