• תפריט
בורסת ת"א

הפחתת הקישוריות ממשיכה לגבות קורבנות: רווחי פרטנר צנחו ב-30%

הרווח הנקי הסתכם ב-205 מיליון שקל ברבעון השני. לראשונה מזה שש שנים החברה לא תחלק דיבידנד. ההכנסות עלו ב-12.6% והסתכמו ב-1.88 מיליארד שקל; מנהל הכספים: "הרווח הנקי במחצית השנייה של השנה יהיה נמוך משמעותית מ-2010"

שי סלינס 14:1510.08.11

פרטנר פרסמה היום (ד') את דוחותיה הכספיים לרבעון השני של שנת 2011 והציגה ירידה ברווח הנקי ועלייה בהכנסות.

 

מהדוחות הכספיים של חברת התקשורת שבשליטתו של אילן בן דב עולה כי נרשמה ירידה חדה של 30% ברווח הנקי ברבעון ל-205 מיליון שקל, בעוד שהכנסות החברה עמדו על 1.88 מיליארד שקל - עלייה של 12.6% בהשוואה לרבעון המקביל.

 

עוד עולה כי ההכנסות מציוד ברבעון השני של 2011 הסתכמו ב-527 מיליון שקל, עלייה של פי 2 בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. העלייה משקפת בעיקר זינוק בהכנסה הממוצעת למכשיר, בעיקר בשל חלקם הגבוה יחסית של מכשירי ה"סמארטפון" שנמכרו, וכן עליה משמעותית במכירות של ציוד קצה.

 

ההכנסות משירותי SMS צמחו ב-7.6% והסתכמו ל-113 מיליון שקל, המהווים 10.5% מהכנסות משירותים, בהשוואה ל-105 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

ההכנסה החודשית הממוצעת למנוי סלולר (ARPU) הסתכמה ב-112 שקל, ירידה של 8.9% מ-123 שקל ברבעון המקביל אשתקד ו-115 שקל ברבעון הראשון של 2011. בתוך כך הצטרפו 26 אלף מנויים נטו ובסיס המנויים הסתכם ב-3.175 מיליון.

 

מספר דקות השימוש החודשי הממוצע למנוי סלולר (MOU) ברבעון השני הסתכם ב-396 דקות, עליה של 7.6% מ-368 דקות ברבעון המקביל אשתקד, זאת בעיקר עקב העלייה בכמות הדקות.

 

יעקב גלברד, מנכ"ל פרטנר: "דירקטוריון החברה החליט לא לחלק דיבידנד בעת הזו, לאור העלייה המשמעותית ברמת אי הודאות בכלכלה העולמית ובכלכלת ישראל והתמורות בשוק התקשורת בישראל והשפעת כל אלה על פרטנר. אנו מאמינים כי ההחלטה לא לחלק דיבידנד בעת הזו הינה מהלך זהיר שנועד לשמר את איתנותה הפיננסית ומובילותה של פרטנר".

 

בהתייחסו לתוצאות החברה אמר עמנואל אבנר מנהל הכספים הראשי של החברה: "לאור השינויים הרגולטורים האחרונים, לרבות הפחתת תעריפי קישור הגומלין, הקטנת קנסות היציאה והתחרות הגוברת בשוק, אנו עדים לירידה מהותית ברווחיות שירותי הסלולר. לכן, אנו מצפים שהרווח הנקי למחצית השניה של שנת 2011 יהיה נמוך משמעותית מהמחצית השניה של שנת 2010".

 

תוצאות חלשות

 

אמיר אדר מנהל מחלקת המחקר במגדל שוקי הון הגיב לתוצאות ואמר כי "למרות הכרה בהכנסות חד פעמיות גבוהות מהצפי ושינוי לטובה של שיטת חישוב חומ"ס עדיין דיווחה החברה על מספרים הנמוכים משמעותית מתחזיותינו. כזכור בתחילת עונת הדוחות צפינו לרבעון חלש אולם לא שערנו כי ה- EBITDA של המגזר הנייד יסתכם ב-502 מיליון שקל, כלומר 2 מיליון שקל בלבד מעל ה-500 מיליון שקל בפלאפון. לסיכום – תוצאות חלשות המעידות כי טרם נמצא בחברה שיווי המשקל המיוחל ואין ספק כי הן צפויות גם להשפיע על המתמודדות החדשות הצפויות להיכנס לענף הסלולר במרוצת 12 החודשים הקרובים".

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x