שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דיווח: סורוס הרוויח מיליארדי דולרים מהימור על הורדת דירוג החוב של ארה"ב

הדיילי מייל הבריטי טוען כי בשוק מתרוצצות שמועות כי המשקיע הנודע עומד מאחורי ההימור שגרף רווח של 1,000%. מקורב לסורוס מכחיש

סוכנויות הידיעות 12:0810.08.11

משקיע מסתורי או קרן גידור ככל הנראה ביצעו בחודש שעבר הימור בגובה קרוב למיליארד דולר בסיכויים של 10-1 שארצות הברית תפסיד את דירוג האשראי AAA שלה. היום (ד') מדווח הדייל מייל, מנסים לברר האם לסוחר היה מידע פנימי לפני שביצע הימור בגובה 850 מיליון דולר בשוק החוזים העתידיים, או האם ההימור בכלל התקיים.

 

על פי השמועות, ייתכן והמשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס, שהרוויח ב-1992 למעלה ממיליארד דולר לאחר שהימר נגד הליש"ט הבריטי, מעורב. אולם מקורב לחברה של סורוס טוען כי אינו מעורב בעסקה לכאורה, ואף העלה ספקות האם היא בכלל התקיימה.

 

שמו של סורוס עלה גם בשל קשריו עם ממשל אובמה. בנוסף, הוא לאחרונה הפסיק לנהל כספים עבור משקיעים חיצוניים, כך שפירוש הדבר שהוא נתון תחת פחות פיקוח מצד רשות ני"ע.

 

עם זאת, גם משקיעים אחרים המקורבים לממשל היו יכולים לבצע את ההימור. כמו כן עולה השאלה האם אובמה ושר האוצר טימותי גייתנר היו מודעים לאפשרות ההורדה.

 

על פי הדיווחים, ההימור התבצע ב-21 ביולי על 5,370 אופציות על אג"ח לעשר שנים ועוד 3,100 אופציות לאג"ח ממשלתיות. לפיכך המשקיע צפוי להרוויח כיום החזר של 1,000% בניכוי ריבית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x