שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רווח נקי של 9 מיליון שקל מניכיון צ'קים לאחים נאוי

שאול ודרור נאוי מתכוונים להגדיל את מסגרת האשראי מבנקים לצורך הגדלת פעילות החברה

רחלי בינדמן 07:3301.08.11

חברת האחים נאוי פרסמה אתמול את הדו"חות הכספיים שלה לרבעון השני של 2011 שבהם הציגה הכנסות של 15 מיליון שקל בגין עמלות שקיבלה עבור ניכיון צ'קים דחויים, וזאת לעומת הכנסות של 5 מיליון שקל בלבד ברבעון הראשון של 2011, אז החלה החברה לפעול בתחום.

 

את הרבעון השני סיימה

החברה עם רווח נקי של 8.7 מיליון שקל, המהווה 58% מסך ההכנסות, וזאת לעומת רווח של 13.2 מיליון שקל ברבעון הקודם שנבע בעיקר מהטבת מס בהיקף של 9.7 מיליון שקל. יש לציין כי החברה רושמת הכנסות מראש בגין עסקאות מניכיון צ'קים דחויים שנעשו בתקופת הדו"ח.

 

הוצאות המימון של החברה הסתכמו ב־2.2 מיליון שקל הכוללים 201 אלף שקל תשלומי ריבית לבעלים, דרור ושאול נאוי, עבור אשראי שהעמידו לחברה לטובת הבטחת התחייבויותיה. הוצאות המימון ברבעון הראשון של השנה עמדו על 569 אלף שקל בלבד. הגידול בהוצאות המימון נובע מעלייה בקבלת אשראי מתאגידים בנקאיים ובתשלום ריבית לבנקים לצורך מתן האשראי ללקוחות בניכיון צ'קים.

 

הוצאות ההנהלה והכלליות הסתכמו ברבעון השני ב־600 אלף שקל, בנוסף להוצאות שיווק של 450 אלף שקל, ואילו החובות המסופקים היו בהיקף של 154 אלף שקל. ברבעון הראשון אגב עמדו הוצאות ההנהלה על 962 אלף שקל.

 

האחים נאוי יצקו בשלהי 2010 את פעילות החברה לשלד הבורסאי גולדן אקוויטי שבשליטתם. במסגרת הפעילות רוכשת החברה מלקוחות עסקיים צ'קים שזמן פירעונם טרם הגיע. נכון למועד הדו"ח, מקורות המימון של החברה הם הונה העצמי שנובע בעיקר מתקבולים מבעלי השליטה, בהיקף של 50 מיליון שקל, וכן מסגרות אשראי שהועמדו לחברה משלושה בנקים בהיקף של 430 מיליון שקל, מתוכם ניצלה החברה אשראי בהיקף של 310 מיליון שקל עד כה.

 

האשראי הנו בדרך כלל לתקופות בנות שבוע, פרט להלוואה אחת בהיקף של 120 מיליון שקל שהנה לתקופה של חודשיים. היקף האשראי, נכון לסוף חודש יוני, עמד על 273 מיליון שקל וממוצע האשראי נע בין 250 ל־270 מיליון שקל. בסוף חודש יולי אישר דירקטוריון החברה, ששאול נאוי עומד בראשו, התקשרות עם בנקים בישראל לקבלת מסגרת אשראי נוספת של 100 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x