בורסת ת"א

מכתשים אגן: הוארך מועד השלמת המיזוג עם כימצ'יינה בחודש לסוף אוקטובר

בתוך כך מעריכה היום החברה כי הרווח הנקי ברבעון השני זינק ב-266% ל-45 מיליון דולר, בעוד שמכירות החברה צמחו ב-20% ברבעון השני ל-723 מיליון דולר

מישל אודי 12:4531.07.11

חברת מכתשים אגן, שבעלת השליטה בה, חברת כור מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר בשלבי הקלוזינג למכירתה לכימצ'יינה, דיווחה היום (א') על אומדן לדוחות הרבעון השני. הסיבה היא כינוס המשקיעים לאישור המכירה לכימצ'יינה ב-7 באוגוסט.

 

החברה מעריכה כי ההכנסות ברבעון השני עלו ב-20% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-723 מיליון דולר. הרווח התפעולי של החברה זינק ב-98% והגיע ל-87 מיליון דולר. השורה התחתונה רשמה החברה רווח של 45 מיליון דולר, פי 3.75 מהרבעון המקביל אשתקד.

 

עסקת מכתשים אגן צפויה לצאת האל הפועל לאחר שהושג הסכם עם התובע הייצוגי דב כהנא לפיו יקבלו המשקיעים 45 מיליון דולר מהעסקה. כהנא הוכיח בבית המשפט כי בעקבות העסקה של מכתשים אגן עם כימצ'יינה, חלוקת התמורה בין בעלי המניות מקפחת את המחזיקים בקרב הציבור.

 

ברבעון הראשון של השנה רשמה החברה הכנסות של 780.5 מיליון דולר ורווח נקי של 91.7 מיליון דולר.

 

בשבוע שעבר הודיעה על השקת מפעל פורמולציה ואריזה חדש בדאהג' - לב התעשייה הכימית בהודו. המפעל ישרת את הפעילות הצומחת של מכתשים אגן בתחום הגנת הצומח בהודו וכן בשווקים אחרים שהחברה משרתת באזור אסיה- פסיפיק ואפריקה.

 

הערכת מועד ההסכם עם כמצ'יינה

 

בתוך כך הודיעה היום מכתשים אגן כי בשל לוחות הזמנים הקשורים בהליכים לצורך קבלת אישור רשות ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי לביצוע העסקה, הסכימו הצדדים על הארכת המועד האחרון להשלמת העסקה בחודש עד ל-31 באוקטובר 2011, כאשר לאחר מועד זה רשאי כל צד לבטל את ההסכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x